Wesprzyj KPH

Katarzyna Dąbrowska – jedna z gwiazd bijącego rekordy popularności serialu „Belfer” – dołączyła do grona ambasadorek akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”. W poruszającym spocie opublikowanym dzisiaj na mediach społecznościowych Kampanii Przeciw Homofobii aktorka mówi wprost, dlaczego wspiera osoby LGBT. Wspomina przy tym trudny dla niej czas dzieciństwa.

Wychowałam się w małym miasteczku, gdzie każda inność była wytykana palcami. Jako mała, ruda dziewczynka doznawałam aktów wykluczania, wyzwisk. Byłam nazywana wredną, złą, gorszą, tylko dlatego, że miałam rude włosy – mówi głęboko poruszona Dąbrowska i dodaje – Bardzo to pamiętam z dzieciństwa. To cierpienie małej dziewczynki, która błagała, żeby w jakiś cudowny sposób obudzić się  brunetką albo blondynką i być normalnym dzieckiem…

Wszyscy mamy prawo do miłości

Po szczerym wyznaniu dotyczącym dzieciństwa, aktorka odniosła się do kwestii cierpienia osób LGBT

Nie wyobrażam sobie jakiego cierpienia muszą doznawać osoby LGBT, których  wykluczanie spotyka  w życiu codziennym. Nie mam na to zgody – zgody na wykluczanie ze względu na odmienną tożsamość seksualną, ze względu na inny kolor skóry, ze względu na inną narodowość czy religię – zapewnia Dąbrowska, która na koniec dzieli się w spocie KPH swoim marzeniem – I myślę sobie, że dużo fajniej byłoby żyć w świecie, w którym  przestajemy siebie oceniać i wykluczać z takich powodów. Wszyscy mamy prawo do miłości.

Dąbrowska ramię w ramię z innymi gwiazdami

Katarzyna Dąbrowska jest kolejną ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość” skupiającej gwiazdy, które otwarcie mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT. W gronie ambasadorów i ambasadorek akcji znaleźli się m.in. aktorzy i aktorki, jak np. Mateusz Janicki, Julia Kamińska, Bogusław Linda i Zofia Czerwińska, gwiazdy estrady, a wśród nich m.in. Czesław Mozil, Aga Zaryan, Maryla Rodowicz, zespoły Lipali i Lao Che oraz popularne blogerki – Maffashion i Marta Dymek znana jako Jadłonomia.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?