Wesprzyj KPH

Polityka

KPH jest jedną z najskuteczniejszych polskich organizacji działających na rzecz społeczności LGBT+. Mamy jasny cel – chcemy zbudować Polskę ludzi równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, cechy płciowe. Współpracuj z nami – pokaż innym, że prawa osób LGBT+ są ważnym elementem Twojego programu politycznego.

 

Skontaktuj się z nami

polityka@kph.org.pl

Obszary współpracy

 • 1

  Konsultacje eksperckie

  Dysponujemy rzetelnymi danymi, prowadzimy badania, publikujemy raporty, a naszą wiedzą dzielimy się z politykami/polityczkami w ramach indywidualnych lub grupowych konsultacji eksperckich.

 • 2

  Wsparcie merytoryczne

  Pomagamy zorientować się w aktualnych wydarzeniach dot. społeczności LGBT+. Dzięki naszemu wsparciu politycy i polityczki zainteresowani bieżącym komentowaniem polskiej rzeczywistości z pewnością nie zostaną w tyle.

 • 3

  Opiniowanie projektów

  Analizujemy i oceniamy projekty aktów prawnych (w tym m.in. ustaw i uchwał), programów politycznych oraz działań dot. społeczności LGBT+. Wiemy, jakie rozwiązania prawne zwiększą równouprawnienie osób LGBT+ i w tym zakresie wspieramy polityków i polityczki.

 • 4

  Udział w wydarzeniach

  Dbamy o widoczność postulatów społeczności LGBT+, aktywnie działamy i włączamy się w życie polityczne w Polsce. Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz, żeby KPH wzięło udział w organizowanym przez Ciebie wydarzeniu.

W Soczewce

 • 12

  dyskryminujących uchwał nadal utrzymuje się w mocy na szczeblu lokalnym (uchwały anty-LGBT, Samorządowe Karty Praw Rodziny), wszystkie powinny zniknąć

  źródło: Uchwały anty-LGBT i inne dyskryminujące akty prawne (Paulina Pająk, Jakub Gawron, Paweł Preneta, Kamil Maczuga)

 • 60%

  obywateli i obywatelek Polski popiera powiązanie finansowania ze środków unijnych z likwidacją tzw. stref wolnych od LGBT+

  źródło: OKO.press - Wyborcy PiS gotowi poświęcić pieniądze z UE, byle utrzymać strefy wolne od ideologii LGBT [SONDAŻ]

 • 48%

  Polek i Polaków oczekuje od Sejmu przyjęcia ustawy o równości małżeńskiej w 2023 roku

  źródło: OKO.press - Wyborcy opozycji: w przyszłym Sejmie chcemy równości małżeńskiej dla osób LGBT [SONDAŻ OKO.PRESS]

 • 67%

  Polek i Polaków popiera możliwość formalizacji związku przez pary jednopłciowe

  źródło: Ipsos - Większość Polaków chce legalizacji związków osób tej samej płci

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?