Wesprzyj KPH

Marta Dobecka to kolejna po Annie Gornostaj aktorka serialu „Barwy szczęścia”, która zabrała publicznie głos w sprawie osób LGBT. Podobnie jak koleżanka z planu, Marta zdecydowała podzielić się z innymi swoją opinią nt. sytuacji społecznej osób LGBT. Wyrazem jej akceptującej postawy jest dołączenie do grona sojuszników i sojuszniczek wspierających akcję społeczną KPH – Ramię w ramię po równość.

Aktorka serialu „Barwy szczęścia” zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w akcji społecznej KPH odpowiedziała, że zrobiła to przede wszystkim ze względu na swoich homoseksualnych przyjaciół. Dobecka chciałaby, aby osobom nieheteroseksualnym żyło się w Polsce lepiej i spokojniej. Zdaniem aktorki ludzie najbardziej boją się tego, czego nie znają, dlatego tak ważne jest, by seriale cieszące się bardzo dużą oglądalnością miały również walor edukacyjny. Jak podkreśla

Bardzo się ucieszyłam, gdy się okazało, że w „Barwach szczęścia” jest wątek homoseksualny i bardzo dziękuję produkcji, że bierze udział w edukowaniu społeczeństwa. Dobecka opowiada się również za możliwością formalizowania związków tworzonych przez pary jednopłciowe – Uważam, że związki partnerskie powinny być wprowadzone jeżeli osoby nieheteroseksualne mają taką potrzebę. Na pytanie o swoją reakcję na ewentualną informację o homoseksualnej orientacji swojego dziecka odpowiedziała – Stu procentowa akceptacja i szczęście, że ktoś odnalazł swoją drogę. Akceptacja i miłość – to jest najważniejsze.

 

Ramię w ramię po równość

Marta Dobecka to kolejna twarz akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii – „Ramię w ramię po równość, której celem jest rozbudzenie w polskim społeczeństwie poczucia solidarności z osobami homo-, biseksualnymi oraz transpłciowymi. Przy wsparciu znanych i lubianych osobistości ze świata sportu, kultury i mediów, otwarcie deklarujących swoją solidarność z osobami LGBT, organizatorzy akcji pragną zachęcić Polki i Polaków do publicznego okazywania wsparcia osobom nieheteroseksualnym. Poprzez odwołanie się do pozytywnych postaw osób kształtujących opinię publiczną, akcja ma na celu zwiększenie poparcia dla idei równego i sprawiedliwego traktowania bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, zwiększenie akceptacji i włączenia społecznego osób LGBT. Do grona sojuszników i sojuszniczek należą m.in. Dariusz Michalczewski, Halina Mlynkova, Maja Ostaszewska, Agnieszka Szulim, Maria Sewery i Zbigniew Wodecki.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?