Wesprzyj KPH

Etatowy twardziel polskiego kina, Bogusław Linda został nową twarzą akcji społecznej KPH Ramię w ramię po równość. Słynący z bezkompromisowych wypowiedzi aktor zabrał głos w sprawie miłości i akceptacji osób LGBT. Opowiedział również historię o roli geja, którego ostatecznie nie zagrał.

Miłość bardzo rzadko krzywdzi. Jeżeli ludzie się kochają, to jest absolutnie ich prywatna sprawa i nie nam wtykać w to nos. Człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić. Zwłaszcza jeżeli nie robi nic złego drugiemu człowiekowi  – oznajmia w najnowszym spocie Kampanii Przeciw Homofobii Bogusław Linda,  aktor znany z tego, że zawsze mówi to, co uważa.

BoguslawLinda_KPH_fot_MichalDabrowski_przypinka_1000px

Nadawałem się, aby zagrać geja

W wideo zamieszczonym w sieci przez KPH dowiemy się m.in. o propozycji roli geja, którego Linda ostatecznie nie zagrał

Czy ktoś proponował mi zagranie geja? Wydaje mi się, że był taki moment w moim życiu i był to Janusz Zaorski. Ale nie wiem dlaczego zrezygnował z tego. Według mnie nadawałem się – mówi uśmiechając się przekornie aktor.

Na tej historii jednak nie kończy. Traktuje ją jedynie jako pretekst do tego, aby zaapelować do oglądających wideo. O co?

Apel Lindy do tych, którzy nie akceptują

Przekaz, jaki może wynikać z naszej rozmowy, do chłopaków i dziewczyn, którzy nie akceptują takiej miłości, jest tylko taki, żeby wyszli ze skorupy i nie wstydzili się czasem tego, aby spojrzeć na drugiego człowieka i popatrzeć, a może to jest fajny kumpel albo fajna kumpela. Czasami szkoda życia, a można spotkać bardzo ciekawych ludzi – przekonuje w spocie KPH Linda.

BoguslawLinda_KPH_fot_MichalDabrowski_1000px

Linda w licznym gronie sojuszników

Bogusław Linda jest kolejnym ambasadorem akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”, w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata sportu, kultury i mediów mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT. Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Chce i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.

fot. Michał Dąbrowski

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?