Wesprzyj KPH

Aga Zaryan – wokalistka jazzowa, której albumy cieszą się statusem złotej i platynowej płyty, a która już za 2 tygodnie po raz drugi zostanie mamą, dołączyła w Dniu Matki do grona sojuszników i sojuszniczek osób LGBT wspierających akcję społeczną KPH – Ramię w ramię po równość.

Aga Zaryan to kolejna, po Zbigniewie Wodeckim, Mai Ostaszewskiej czy Dariuszu Michalczewskim, osoba z pierwszych stron gazet, która zdecydowała się na publiczne okazanie solidarności z osobami homo- i biseksualnymi oraz transpłciowymi. Wokalistka zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w akcji społecznej KPH powiedziała, że nie zastanawiała się nawet chwili. Przekonana o tym, że należy pomagać tym, którzy tego potrzebują, namawia innych do działania na rzecz osób LGBT.

Jeżeli czasem słyszę jak obce osoby komentują coś obraźliwie, to zawsze zabieram głos sprzeciwu i namawiam też innych do tego. Bronimy swoich rodzin, bronimy tego, co jest na naszym podwórku. Brońmy też innych, w tym momencie słabszych, bo mających mniejsze prawa – mówi wokalistka.

Jako przykłady działań, które może podjąć każdy, Aga Zaryan podaje uczestnictwo w marszach równości oraz złożenie podpisu pod apelem o wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich.

Gdy syn jest gejem

Na pytanie dotyczące tego, jak zareagowałaby, gdyby jej syn okazał się być gejem, odpowiedziała:

Ja mam bardzo naturalne podejście do tego, kto kim jest w relacjach – kto się w kim zakochuje, kto z kim żyje. Ja nie wiem kto jest w moim brzuchu. Wiem, że syn, ale nie wiem czy on będzie chciał mieć chłopaka w przyszłości czy dziewczynę. To jest jego wolny wybór. My nie mamy wpływu na to, kto jakiej jest tożsamości seksualnej. To jest rzecz poza nami. W związku z tym ja będę kochać swoje dzieci niezależnie od tego jaką one drogę wybiorą. Jeżeli mój syn będzie z chłopakiem, to niech to będzie fajny chłopak.

Głos zmiany społecznej

O tym, dlaczego tak istotne jest publiczne okazywanie solidarności z osobami LGBT przekonuje prezes KPH,  Chaber:

Takie osoby jak Aga Zaryan są ambasadorami równości, dźwignią zmiany społeczne, stanowią przykład otwartości i akceptacji. Dzięki nim głos ruchu LGBT, a co za tym idzie jego postulaty takie jak zwiększenie równouprawnienia osób LGBT w zakresie życia rodzinnego, wprowadzenie związków partnerskich czy poprawa sytuacji młodzieży LGBT, są o wiele bardziej słyszalne.

Jednocześnie Chaber podkreśla ogromną rolę rodzin i przyjaciół w dążeniu do równouprawnienia osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?