Wesprzyj KPH

W dniu urodzin włączyłam telefon i zobaczyłam zdjęcie mojej przyjaciółki, która wzięła ślub w San Francisco ze swoją długoletnią partnerką. Dziewczyny wyglądały cudownie! To mnie totalnie wzruszyło – mówi Natalia Przybysz, kolejna ambasadorka akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”.

Do sieci trafiło właśnie wideo z Natalią Przybysz, w którym wokalistka dzieli się historią o swojej przyjaciółce – lesbijce. Opowiada o ślubie, który dziewczyna wzięła ze swoją długoletnią partnerką i zdjęciu pary zrobionym tuż po ceremonii. Zdjęcie dziewczyn okazało się być najlepszym prezentem urodzinowym jaki Natalia mogła sobie wymarzyć.

Dziewczyny wyglądały cudownie! To mnie totalnie wzruszyło – opowiada wokalistka i dodaje – Wychodząc z ratusza moja przyjaciółka i jej partnerka czuły, że każdy człowiek na ulicy życzy im szczęścia widząc, że są parą”

Zdaniem artystki osoby LGBT żyjące w Polsce powinny mieć takie same prawa jak  geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe posiadają m.in. w USA:

 Nie wyobrażam sobie tego, żeby w Polsce miało być gorzej niż w San Francisco. I chociaż jest gorzej, to myślę, że trzeba to zmienić – mówi Przybysz.

Przybysz wysyła homofobów na leczenie

W wideo nagranym dla Kampanii Przeciw Homofobii wokalistka odnosi się również do problemu homofobii.  

„Myślę, że termin homofobia wywodzi się z lęku. Wynika z niewiedzy albo tego, że boimy się czegoś czego nie znamy.  Zachęcam każdego, kto czuje w sobie tę fobię, aby się jak najszybciej z niej wyleczył”– apeluje Przybysz.

Natalia to nie jedyna polska gwiazda, która zaniepokojona skalą homofobii i transfobii w Polsce, zabrała głos w sprawie równości lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Ambasadorami i ambasadorkami akcji społecznej KPH „Ramię w ramię po równość”, której celem jest wzrost akceptacji w stosunku do osób LGBT, są m.in. Maryla Rodowicz, Dorota Wellman, Czesław Mozil, zespół Lao Che, Aga Zarya czy Maffashion. Nagrania z gwiazdami można obejrzeć na kanale youtube Kampanii Przeciw Homofobii – KPH_official.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?