Wesprzyj KPH

Pochodzę z niewielkiej miejscowości  w województwie lubuskim, z Sulechowa, gdzie coming outy nie są wcale taką oczywistą sprawą. Z domu wyniosłam takie wartości jak poszanowanie różnorodności, nie klasyfikowanie świata przez pochodzenie, status społeczny czy orientację seksualną – mówi Mela Koteluk, która została ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii  „Ramię w ramię po równość”. Tym samym popularna wokalistka dołączyła do grona aktorów, blogerów i osobowości telewizyjnych, które wspierają równość, akceptację i szacunek dla osób nieheretoseksulanych.

W spocie opublikowanym na facebooku KPH Mela Koteluk opowiada m.in. o wspólnym mieszkaniu z dwoma parami gejów, muzycznych inspiracjach i o tym, dlaczego tak ważnym dla niej wspomnieniem jest gotowanie curry.

W 2004 roku po maturze wyjechałam do Anglii. Tam pracowałam jako kelnerka przez prawie 4 lata. Wylądowałam we wschodnim Londynie w małym mieszkanku, które współdzieliłam z dwoma parami gejów.  Jeden z chłopaków był pochodzenia hinduskiego. Nauczył mnie gotować potrawy z curry i to była dla mnie wielka przygoda – wspomina i dodaje  – Jest to dla mnie  wspaniałe wspomnienie wzajemnej wymiany. Wymiany tego, co w nas jest dobre, fajne i inspirujące.

Opowiadając o Londynie i wspólnym gotowaniu z zaprzyjaźnionymi parami gejów, wokalistka mówi o różnorodności, która  ją inspiruje.

Jako artystka szukam inspiracji i widzę, że najpotężniejsze jej źródło leży w różnorodności, w odmienności. To jest fascynujące! Gdybyśmy byli zhomogenizowani, jednolici, to byłaby straszna nuda. A świat taki nie jest. Świat jest totalnie inspirujący! – przekonuje.

Ambasadorkami i ambasadorami akcji społecznej „Ramię w ramie po równość” są m.in.  Dorota Wellman, Zbigniew Wodecki, zespół Lao Che, Aga Zaryan,  Małgorzata Ostrowska czy Maryla Rodowicz. A już w październiku odbędzie się doroczna gala sojuszników i sojuszniczek osób LGBT, podczas której po raz drugi zostanie wręczona Nagroda Sojusznika Roku. W 2015 roku nagrodę otrzymał Dariusz Michalczewski.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?