Wesprzyj KPH

„Jesteście częścią świata i ten świat bez Was byłby uboższy. Chciałbym Wam podziękować za to, że jesteście. I love you!” – powiedział Krzysztof Stelmaszyk w wideo nagranym dla Kampanii Przeciw Homofobii. Tym samym aktor dołączył do grona ambasadorów i ambasadorek akcji społecznej KPH”Ramię w ramię po równość”. Zobacz wideo.

Krzysztof Stelmaszyk – aktor znany z takich hitów kinowych i telewizyjnych jak „Magda M”, „Ojciec Mateusz”, „Listy do M 2” czy „Testosteron” – zabrał głos w sprawie gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Zrobił to nie mając żadnych wątpliwości, że to słuszny krok.

Kiedy zapytano mnie czy wziąłbym udział w akcji „Ramię w ramię po równość” nie miałem żadnych wątpliwości zwłaszcza w kontekście dzisiejszej Polski i dzisiejszego klimatu wobec osób LGBT. Chyba najgorszego. Nie pamiętam takich czasów…

Stelmaszyk do osób LGBT: I love you!

Jednak to nie temat klimatu społeczno – politycznego w kraju był tym, na czym skupił się Stelmaszyk w wideo nagranym dla Kampanii Przeciw Homofobii. Aktor chciał przede wszystkim podziękować osobom LGBT. Za co?

Chciałbym Wam podziękować za waszą odwagę bycia sobą. Za waszą odwagę i determinację manifestowania tego nawet w sytuacji kiedy niejednokrotnie stajecie twarzą w twarz z głupotą i agresją. Chciałbym Wam podziękować za waszą mądrość, za waszą czułość, za waszą wrażliwość – mówi poruszony Stelmaszyk i dodaje  –  Jesteście częścią świata i ten świat bez Was byłby uboższy. Chciałbym Wam podziękować za to, że jesteście. I love you!

Ze Stelmaszykiem ramię w ramię po równość idą inne gwiazdy

Krzysztof Stelmaszyk to kolejny ambasador akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”, w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata kultury, sportu i mediów mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT. Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Bogusław Linda, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Chce i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?