Wesprzyj KPH

„Ważne jest to, żeby w takim kraju jakim jest Polska i w czasach w jakich aktualnie żyjemy, wypowiadać swoje zdanie publicznie i po prostu bronić praw osób LGBT” – stanowczo stwierdza reżyserka filmowa, Gośka Szumowska, kolejna ambasadorka akcji społecznej KPH „Ramię w ramię po równość”.

Szumowska, której filmy podbijają międzynarodowe festiwale (za „W imię” otrzymała nagrodę Teddy Award na festiwalu Berlinale), postanowiła zabrać głos ws. równouprawnienia osób LGBT. W wideo nagranym dla Kampanii Przeciw Homofobii wyraża zaniepokojenie tym, że w 2017 roku prawa osób LGBT nie są w Polsce respektowane.

To, że nadal musimy protestować i walczyć o prawa tych osób wydaje mi się sytuacją smutną i kuriozalną – stwierdza i dodaje – Ważne jest to, żeby w takim kraju jakim jest Polska i w czasach w jakich aktualnie żyjemy wypowiadać swoje zdanie na ten temat publicznie i po prostu bronić praw osób LGBT.

W swojej wypowiedzi Szumowska wspomina o współpracy z osobami LGBT (wkrótce do kin trafi jej najnowszy film „Twarz”, którego ekipa składają się m.in. z osób LGBT) i o swoich dzieciach, które wychowuje w atmosferze akceptacji.

Gośka Szumowska to kolejna gwiazda, która wspiera akcję Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”. Jej ambasadorami i ambasadorami są m.in. Maryla Rodowicz, Dorota Wellman, Czesław Mozill, zespół Lao Che, Natalia Przybysz czy Maffashion.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?