O nas
Kampania Przeciw Homofobii jest jedną z najskuteczniejszych organizacji działających na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce. Działamy w zakresie rzecznictwa politycznego na poziomie krajowym i międzynarodowym, postępowań sądowych oraz wspieramy ruch LGBT+. Od czasu założenia KPH w 2001 roku mamy jasny cel – chcemy zbudować Polskę równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację seksualną, tożsamość płciową i cechy płciowe. Zmiana, o którą walczymy, wymaga zaangażowania i siły. I takie właśnie jest KPH – zaangażowane i silne. Jesteśmy rzecznikami i rzeczniczkami społeczności LGBT+. Razem budujemy sprawiedliwe i otwarte społeczeństwo.
Obszary działalności KPH
-
Rzecznictwo polityczne
-
Postępowania sądowe
-
Wsparcie ruchu LGBT+
Dowiedz się więcej o KPH
Zespół
-
Mirosława Makuchowska
dyrektorka
-
dr Joanna Skonieczna
kierowniczka programowa
-
Annamaria Linczowska
koordynatorka ds. rzecznictwa i działań prawnych
-
Dorota Jerzak
koordynatorka biura
-
Agnieszka Gilska-Janus
kierowniczka finansowo-administracyjna
-
Monika Weryszko
kierowniczka PR i komunikacji
-
Anna Stalmach
PR i komunikacja
-
Olga Plesińska
koordynatorka projektowa
-
Magdalena Więch
koordynatorka ds. wsparcia ruchu LGBT+
-
Jakub Lendzion
koordynator ds. regrantingu
-
Przemek Walas
kierownik rzecznictwa
Zarząd
-
Agnieszka Kulikowska
współprzewodnicząca zarządu
-
Miko Czerwiński
osoba współprzewodnicząca zarządu
-
Paweł Szulewski
sekretarz zarządu
-
Urszula Jakubowska
skarbniczka zarządu
-
Marek Szolc
członek zarządu
-
Blanka Rozbicka
członkini zarządu
Historia KPH
Finansowanie
KPH jest niezależną organizacją społeczną opierającą swoją działalność na zasadzie non-profit. Dla zachowania niezależności i stabilności finansowej nasz budżet opiera się na czterech głównych źródłach finansowania:
-
1
Granty
Istotnym źródłem finansowania działalności KPH są środki pochodzące od organizacji grantodawczych działających w Polsce, Europie i USA, instytucji Unii Europejskiej i ambasad.
-
2
Osoby indywidualne
Jednym z czterech źródeł finansowania KPH są jednorazowe i cykliczne darowizny pochodzące od osób indywidualnych stanowiące istotne potwierdzenie zasadności istnienia stowarzyszenia.
-
3
1,5% podatku
Ważnym źródłem finansowania KPH są fundusze pochodzące z 1,5% podatku. W roku 2022 kwota pozyskana przez KPH w ten sposób wyniosła 874 970 zł.
-
4
Biznes
Wsparcia finansowego KPH udzielają również podmioty gospodarcze, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje. Przyjmuje ono formę darowizn lub współpracy finansowej w realizacji konkretnego działania.
Zasady przyjmowania finansowania
-
Niezależność
Nie przyjmujemy finansowania od polskiego rządu, samorządów oraz partii politycznych.
-
Misja
Poszukujemy finansowania na działania zgodne z naszymi celami statutowymi oraz strategią działania. Nie realizujemy działań na zlecenie innych podmiotów.
-
Decyzyjność
Grantodawcy, sponsorzy, partnerzy biznesowi oraz osoby wspierające KPH darowiznami i 1,5% podatku nie mają decyzyjności w zakresie funkcjonowania ani działań organizacji.
-
Transparentność
KPH jest organizacją transparentną finansowo – nasze sprawozdania finansowe są dostępne na stronie www stowarzyszenia. Transparentności w zakresie finansów wymagamy również od podmiotów nas wspierających.