Wesprzyj KPH

„Tobie się nikt nie wpieprza w Twój związek, Ty się nie wpieprzaj w czyjś inny” – mówi legenda polskiego rocka Tomek Lipnicki z zespołu Lipali, który dołączył właśnie do akcji społecznej KPH „Ramię w ramię po równość”. Zobacz wideo z Lipali i przekonaj się, że będąc mężczyzną, rockmanem i ojcem można solidaryzować się z osobami LGBT. 

Każdy ma prawo do wyboru partnera, i tyle i gówno kogo to obchodzi kto z kim sypia i kto go kocha. Tobie się nikt nie wpieprza w twój związek, ty się nie wpieprzaj w czyjś inny” – mówi frontman zespołu Lipali w nowym spocie akcji Ramię w ramię po równość.

Lipali to zespół Tomka Lipnickiego, lidera kultowego już zespołu Illusion, który rozwiązał się w 1999 roku. Obok Lipnickiego w Lipali grają: gitarzysta Roman Bereźnicki, basista Adrian Kulik i perkusista Łukasz Jeleniewski. W spocie nagranym dla KPH rockamani, nie bacząc na ostre słowa. dzielą się swoimi przemyśleniami dotyczącymi akceptacji osób LGBT.

Żyj i daj żyć innym

Najistotniejsza jest edukacja i dom rodzinny. My jesteśmy na dalekim miejscu z naszym przekazem w świadomości, którą można wzbudzić w człowieku i ją zbudować. Od tego jest edukacja, rodzina i przyjaciele. My możemy się postawić co najwyżej w roli przyjaciół, którzy mówią: no stary, spójrz na powiedzmy Andrzeja. No znasz go tyle lat i co z tego, że nagle okazało się, że jest homoseksualistą. Czy to coś zmieniło w twojej postawie do niego? Tak jak był zajebistym gościem, tak jest zajebistym gościem  – mówi Lipnicki. i dodaje – Bądź tolerancyjny, sam chciałbyś, żeby wobec ciebie też byli tolerancyjni. Stare jak świat: żyj i daj żyć innym.

Tata, bo kolega mnie nazwał pedałem

W wideo nagranym dla KPH perkusista Lipali, Łukasz Jeleniewski zdecydował się opowiedzieć osobistą historią o własnym synu.

Mój syn ma 12 lat i ma konflikt z kolegą. I syn do mnie dzwoni i mówi: wiesz tata, bo kolega mnie nazwał pedałem. Powiedziałem synowi, żeby się tym nie przejmował, bo to nie jest nic obraźliwego. Bo gdyby do mnie tak ktoś powiedział to ja bym się na to nie obraził i powiedział – a nawet jak, to co z tego? – opowiada Łukasz.

Perkusista podkreśla, że to jest ten przykład braku edukacji, albowiem „ten młody koleś chciał go obrazić, a on nie wie, że to nie jest nic złego, że to jest normalne i nie powinniśmy tego używać jako przekleństwa”.

Lipali to kolejny rockowy zespół po Lao Che, który wspiera akcję KPH Ramię w ramię po równość. Jej ambasadorami i ambasadorami są m.in. Maryla Rodowicz, Dorota Wellman, Czesław Mozilu, Natalia Przybysz czy Maffashion.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?