Wesprzyj KPH

Prawa musimy mieć wszyscy takie same – mówi Maciej Stuhr w najnowszym spocie Kampanii Przeciw Homofobii. Wideo zostało nagrane w ramach akcji społecznej „Ramię w ramię po równość” i można je obejrzeć na facebooku i kanale youtube KPH.

Tytułowy bohater bijącego rekordy popularności serialu „Belfer”, Maciej Stuhr dołączył właśnie do grona gwiazd wspierających Kampanię Przeciw Homofobii. W wideo nagranym dla KPH aktor mówi m.in. o tym, że osoby LGBT, czyli lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe zasługują na takie same prawa jak każdy inny człowiek:

Nie ma żadnego powodu, żeby ze względu na czyjąś tożsamość seksualną budować jakiekolwiek przekonania, jakąkolwiek nierówność, odmawiać komuś jakichkolwiek praw. Prawa musimy mieć wszyscy takie same! – twierdzi Stuhr.

Co więcej, aktor nakładania do reagowania w sytuacji, gdy prawa osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych są naruszane:

Musimy mieć poczucie swojej tożsamości, swojej siły i dać takie samo prawo każdemu innemu człowiekowi. Musimy reagować, gdy to prawo jest przez kogoś naruszane. Musimy mówić, że to jest złe i stawiać się za tym, który z jakiegokolwiek powodu poczuł się nieakceptowany, gorszy, odtrącony. To się nie może przecież dziać w tym świecie! – apeluje aktor.

Kto poza Stuhrem wspiera KPH?

Maciej Stuhr jest kolejnym ambasadorem akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”, w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata sportu, kultury i mediów mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT. Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Bogusław Linda, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Chce i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?