Wesprzyj KPH

Aga Zaryan wśród laureatów i laureatek Gwiazd Dobroczynności. Ambasadorka akcji społecznej KPH „Ramię w ramię po równość” została wyróżniona nagrodą specjalną przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W uznaniu za działalność na rzecz osób LGBT artystka otrzymała czek na 5.000 zł, który przekazała na działania Kampanii Przeciw Homofobii.

Zobacz Agę Zaryan w spocie KPH

Czym Gwiazda Dobroczynności, którą Aga Zaryan została wyróżniona za swoje zaangażowanie na rzecz osób LGBT, jest dla artystki?

Słowo dobroczynność nie powinno się odnosić do spraw dotyczących osób LGBT. W moim przypadku współpraca z KPH to kwestia wrażliwości społecznej, bezinteresownej troski czy po prostu radości dawania. Wspaniała ekipa działająca na rzecz osób LGBT zaraziła mnie swoją niezłomną postawą i wiarą w możliwe zmiany. Od czasu do czasu włączam się w ich potrzebne akcje i chcę to robić dalej, bo jest wiele do zrobienia. W Polsce jest ogromna homofobia, a partia obecnie rządząca daje przyzwolenie na zachowania ksenofobiczne i homofobiczne. Tym bardziej musimy wspólnie stawiać temu opór! Nagroda pokazała mi, że nasze działania doceniają inni i wspierają nas ramię w ramię po równość. Jestem za nią wdzięczna. Tylko w takiej Polsce, w której każdy będzie czuł się pełnoprawnym obywatelem, poczuję się dobrze. Śpiewam jazz, muzykę wolności, nie stawiającą sztucznych granic. Nie budujmy barykad między sobą, nie bójmy się tego, że ludzie nie są jedynie czarnobiali, bywają też tęczowi. Otwórzmy się na różnorodność, gdyż ona wzbogaca i powoduje, że świat jest ciekawszy.

A jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu uzasadniło swój wybór?

Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu trafiła w tym roku do Agi Zaryan. Wokalistka od trzech lat jest Ambasadorką akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”. Walczy z wielkim zaangażowaniem o równe prawa dla osób o odmiennej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej wspierając działalność Kampanii Przeciw Homofobii. Podejmuje starania o to, by osoby LGBT czuły się w Polsce szanowane i bezpieczne, zabiera głos w ich imieniu zarówno w mediach jak i podczas koncertów. Swoją misją zaraża inne gwiazdy” czytamy na facebooku plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?