Wesprzyj KPH

TVP jest jak tonący, który chwyta się brzytwy – wszyscy wiemy, ze nie ma szans na wygraną w sprawie dot. Inwazji, ale korzysta z opcji złożenia apelacji, bo ma taką możliwość. To, że poniesie klęskę jest oczywiste – tak KPH komentuje działania Telewizji Publicznej, z która procesuje się ws. Inwazji. KPH również złożyło apelację, która dotyczy odsetek ustawowych.

10 października 2019 roku, czyli chwilę przed ciszą wyborczą, pomiędzy Wiadomościami, a meczem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, TVP wyemitowała szczujący na społeczność LGBT+ pseudo reportaż „Inwazja”. W sprawie zainterweniowało stowarzyszanie KPH, które wniosło do sądu sprawę o naruszenie dóbr osobistych. W pozwie przeciwko TVP organizacja domagała się od Telewizji Publicznej m.in. emisji przeprosin w głównym wydaniu Wiadomości oraz przekazania 10 000 zł na stowarzyszenie Lambda Warszawa. 21 listopada 2022 Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok uznając żądania KPH. Zgodnie z decyzją sądu Telewizja Polska została również zobowiązana do przekazania na rzecz KPH 3 167 zł tytułem zwrotu kosztów procesu oraz 1 100 zł na rzecz skarbu państwa tytułem nieuiszczonych kosztów procesu. TVP zdecydowało się wnieść od wyroku apelację, o czym poinformowano 24 stycznia.

TVP jest jak tonący, który chwyta się brzytwy – wszyscy wiemy, ze nie ma szans na wygraną w sprawie dot. Inwazji, ale korzysta z opcji złożenia apelacji, bo ma taką możliwość. To, że poniesie klęskę jest oczywiste – decyzję TVP komentuje KPH i dodaje – Będziemy walczyć dalej, bo to walka nie tyle i dobre imię KPH, ale walka o całą społeczność LGBT+ i to, jak jest przedstawiana w mediach publicznych.

Apelacja KPH

KPH również wniosło apelację od części wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, która odnosi się do ustawowych odsetek. Sąd w swoim wyroku z 21 listopada 2022 (Sygnatura: III C 982/20) choć w znacznej części uwzględnił powództwo KPH, to oddalił roszczenie stowarzyszenia o zasądzenie odsetek od kwoty 10 000 zł na rzecz Lambda Warszawa za okres od dnia 13 stycznia 2020 r, czyli od dnia wymagalności roszczenia na skutek złożonego wcześniej przez KPH przedsądowego wezwania. Chodzi o kwotę 2 294,99 zł.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?