Wesprzyj KPH

W wyniku interwencji Kampanii Przeciw Homofobii i reprezentującego organizację r.pr. Jakuba Turskiego Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu, w którym nakazuje TVP usunąć z Youtube’a program „Inwazja”. To wielki sukces! W planie kolejne pozwy przeciw TVP, dlatego KPH startuje ze zbiórką „Inwazja równości na TVP: zbiórka na sprawy sądowe przeciw TVP”, by zebrać 35.000 zł na łącznie 8 postępowań sądowych.

10 października TVP wyemitowało szkalujący społeczność LGBT program „Inwazja”. W złowrogo brzmiącym materiale Telewizja Polska zaserwowała widzom 30 minut manipulacji, przekłamań i nietrafionych interpretacji. KPH złożyło wezwanie przedsądowe, a następnie pozew przeciw TVP do Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu, w którym nakazuje Telewizji Polskiej usunąć „Inwazję” z serwisu Youtube, a co więcej zakazuje TVP rozpowszechniania „Inwazji” w całości lub jej fragmentów w jakiejkolwiek formie przez okres 1 roku.

Poza Kampanią Przeciw Homofobii, w „Inwazji” pojawiły się twarze lub wypowiedzi siedmiu osób, w tym m.in. Moniki Tichy, Elżbiety Podleśnej, Karola Opica, Krzysztofa Listowski i Magdaleny Świder, których bezpieczeństwo – z uwagi na nienawistny wydźwięk materiału – zostało narażone. Wszystkie te osoby chcą wejść na ścieżkę sądową, aby dochodzić sprawiedliwości.

W związku z wysokimi kosztami procesowymi uruchamiamy zbiórkę „Inwazja równości na TVP: zbiórka na sprawy sądowe przeciw TVP”, żeby zebrać 35 000 zł na łącznie 8 postępowań sądowych, w tym postępowanie KPH.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

  • opłacenie kosztów sądowych, w tym opłat sądowych od pozwu
  • opłacenie kosztów wysyłki pism w trakcie postępowań
  • opłacenie kosztów pracy prawnika nad koordynacją łącznie ośmiu postępowań
  • zabezpieczenie pieniędzy na poczet ewentualnej przegranej, której nie zakładamy, ale z którą musimy się liczyć

W przypadku wygranej niewykorzystane środki zostaną przeznaczone na inne działania grupy prawnej Kampanii Przeciw Homofobii oraz litygacje strategiczne, które mają na celu wywalczenie równości w Polsce.

Zbiórkę można również wesprzeć przelewem na konto organizacji w tytule wpisując „Darowizna: Inwazja równości na TVP” – numer konta: 35 2130 0004 2001 0344 2274 0001.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?