Wesprzyj KPH

Dorota Wellman, jedna z najgłośniejszych ambasadorek akcji KPH „Ramię w ramię po równość”, została laureatką honorowej Gwiazdy Dobroczynności – nagrody wręczanej znanym osobom za ich działalność charytatywną. Kapituła plebiscytu postanowiła wyróżnić dziennikarkę za zaangażowanie w walkę o prawa osób LGBT. 

Dorota Wellman odbierając statuetkę, podczas VIII Balu Charytatywnego Gwiazd Dobroczynności podziękowała Kampanii Przeciw Homofobii i w mocnych słowach po raz kolejny opowiedziała się za równością

„Chciałabym bardzo podziękować przedstawicielom Kampanii Przeciw Homofobii, bo z nimi bardzo często współpracuję wspomagając osoby LGBT. Jak spotykam drugiego człowieka, to dla mnie nie ma żadnego znaczenia jaki ma kolor skóry, jaką religię wyznaje, jakie ma poglądy polityczne lub z kim sypia. Ważne dla mnie jest to jakim jest człowiekiem i czy jest dobrym człowiekiem. W czasach, w których dzielimy się na lepszych i gorszych, prawdziwych Polaków i nieprawdziwych Polaków chciałabym, żeby wszyscy byli w tym kraju traktowani równo i sprawiedliwie. Mam nadzieję, że doczekam! – powiedziała Dorota Wellman

Informacja o wyróżnieniu dziennikarki za udział w akcji społecznej „Ramię w ramię po równość” została przyjęta przez zespół Kampanii Przeciw Homofobii z wielkim entuzjazmem – „Nagroda dla Doroty Wellman to dla nas wielkie święto. Cieszymy się, że nasza ambasadorka została doceniona za zaangażowane w walkę o prawa osób LGBT. Mamy jednocześnie  nadzieję, że nagroda dla dziennikarki zachęci kolejne gwiazdy do wspierania akcji „Ramię w ramię po równość” i z każdym miesiącem sojuszników i sojuszniczek osób LGBT będzie coraz więcej!”.

Organizatorami plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności są: Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Magazyn SHOW. Nagrody wręczane są od 7 lat podczas corocznego balu charytatywnego, a ich laureatami i laureatkami są osoby, które dzięki swojej rozpoznawalności mogą efektowniej pomagać potrzebującym i wspierać organizacje pozarządowe.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?