Wesprzyj KPH

Został już tylko jeden dzień do demonstracji pod Sejmem! W poniedziałek na rządowej stronie pojawiła się informacja, że projekt ustawy o związkach partnerskich został wpisany do wykazu prac legislacyjnych. Nie ma w nim przysposobienia, a od polityków i polityczek wiemy, że problemem dla PSL będą też ceremonie w urzędach stanu cywilnego i wspólnota nazwiska. To jasny sygnał, że ich zdaniem pary jednopłciowe i tęczowe rodziny nie zasługują na równe traktowanie. W czwartek, 11 lipca, weź udział w demonstracji w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie – im nas więcej, tym lepiej!

Przyjęcie ustawy przez Radę Ministrów planowane jest na IV kwartał tego roku. Mamy więc kilka miesięcy, by żądać związków partnerskich w wersji kompleksowej — bez zostawiania rodzin i dzieci na lodzie, bez odzierania zakochanych ludzi z godności i udawania, że chodzi o jakieś platoniczne umowy cywilno-prawne.

Widzimy się:

  • Kraków – 19.00, ul. Batorego 2, przed biurem PSL (organizują Queerowy Maj, Równość.org.pl i Federacja Znaki Równości) – więcej informacji
  • Poznań – 18.30, Plac Mickiewicza (organizuje Kolektyw PyRA) – więcej informacji
  • Warszawa – 19.00. ul. Matejki obok Al. Ujazdowskich, przed Sejmem (organizuje Miłość Nie Wyklucza; wsparcie: Grupa Stonewall, KPH, Kultura Równości) – więcej informacji

Dlaczego protestujemy, skoro taka ustawa jest lepsza niż nic?

  • Bo rząd, a zwłaszcza jego konserwatywna część w postaci PSL, musi usłyszeć, że potrzebujemy i żądamy więcej. Prawa człowieka to nie prezent od polityków i polityczek — oni mają obowiązek o nie dbać.
  • Nie zgadzamy się na to, by PSL i rząd segregowały polskie rodziny na lepsze i gorsze i ignorowały, że tysiące dzieci wychowują się z dwiema mamami lub dwoma ojcami.
  • Nie zgadzamy się, by parom jednopłciowym zakazywać uroczystości w urzędach stanu cywilnego, a zawarcie związku sprowadzać do podpisania umowy. Nie pozwolimy odzierać miłości z godności!

Organizujcie się, planujcie kolejne manifestacje i dawajcie znać, bo przed nami pół roku naciskania na rząd!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?