Wesprzyj KPH

Każdy ma prawo sam decydować o tym, kogo kocha. Geje i lesbijki to tacy sami ludzie jak ja i jak wy. Takiego zdania jest Maffashion, najpopularniejsza polska blogerka modowa, która została nową ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”.

Wystarczyła doba, aby 20,5 tysiąca osób polubiło na Instagramie zdjęcie Maffashion, na którym blogerka trzyma tabliczkę z napisem „Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo miłość jest dla każdego, bez względu na orientację seksualną”. Komentując swój udział w akcji Maff powiedziała:

Chciałabym was skłonić do refleksji nad tematem homoseksualności. Zadajcie sobie pytanie: czego tak naprawdę się boicie? Może problem nie tkwi w tych ludziach, a w waszych lękach i niewiedzy?

Królowa polskiego Instagrama nie kryje swojego poparcia dla związków partnerskich. Maffashion uważa, że

każdy z nas ma prawo sam decydować u boku jakiej osoby chce się zestarzeć i z kim chce spędzić całe życie.

Blogerka zdradza, że sama ma wielu homoseksualnych przyjaciół i ze smutkiem mówi, że ogromnie przeszkadza jej brak tolerancji, jaki ich często spotyka. Jednocześnie Maff uważa, że homofobia to sprawa, która dotyczy nas wszystkich, a nie tylko osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Pod zdjęciem Maffashion na Instagramie pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Wiele osób obserwujących profil blogerki dziękowało jej za udział w akcji KPH, np.

Julia, bardzo Ci dziękuję, ze przyłączyłaś się do akcji pw. homofobii. Twój glos do młodych osób jest ważny. W PL nadal trzeba uświadamiać ludzi, ze każdy ma prawo do miłości i że uczucie osób homo jest na równi jak hetero.

Głosy negatywne spotkały się z automatyczną reakcją fanów i fanek Julii, którzy w odpowiedzi pisali m.in.

Super! I nie przejmuj się polskim hejtem, ten kraj jeszcze do pewnych rzeczy nie dorósł.

Podobnie było w przypadku Marty Dymek, autorki najpopularniejszego polskiego bloga kulinarnego –  Jadłonomia. Marta, po tym jak została ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii, otrzymała wiele wsparcia ze strony fanów i fanek, ale musiała się również skonfrontować z krytyką.

Maffashion i Marta Dymek to jedne z wielu ambasadorek  akcji „Ramię w ramię po równość”, które publicznie okazały swoją solidarność z osobami homo- i biseksualnymi oraz transpłciowymi. Akcję Kampanii Przeciw Homofobii wspierają m.in. Dariusz Michalczewski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska oraz zespół Lao Che.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?