22 lutego 2016

Maffashion ambasadorką akcji społecznej KPH

Każdy ma prawo sam decydować o tym, kogo kocha. Geje i lesbijki to tacy sami ludzie jak ja i jak wy. Takiego zdania jest Maffashion, najpopularniejsza polska blogerka modowa, która została nową ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”.

Wystarczyła doba, aby 20,5 tysiąca osób polubiło na Instagramie zdjęcie Maffashion, na którym blogerka trzyma tabliczkę z napisem „Jestem sojuszniczką osób LGBT, bo miłość jest dla każdego, bez względu na orientację seksualną”. Komentując swój udział w akcji Maff powiedziała:

Chciałabym was skłonić do refleksji nad tematem homoseksualności. Zadajcie sobie pytanie: czego tak naprawdę się boicie? Może problem nie tkwi w tych ludziach, a w waszych lękach i niewiedzy?

Królowa polskiego Instagrama nie kryje swojego poparcia dla związków partnerskich. Maffashion uważa, że

każdy z nas ma prawo sam decydować u boku jakiej osoby chce się zestarzeć i z kim chce spędzić całe życie.

Blogerka zdradza, że sama ma wielu homoseksualnych przyjaciół i ze smutkiem mówi, że ogromnie przeszkadza jej brak tolerancji, jaki ich często spotyka. Jednocześnie Maff uważa, że homofobia to sprawa, która dotyczy nas wszystkich, a nie tylko osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Pod zdjęciem Maffashion na Instagramie pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Wiele osób obserwujących profil blogerki dziękowało jej za udział w akcji KPH, np.

Julia, bardzo Ci dziękuję, ze przyłączyłaś się do akcji pw. homofobii. Twój glos do młodych osób jest ważny. W PL nadal trzeba uświadamiać ludzi, ze każdy ma prawo do miłości i że uczucie osób homo jest na równi jak hetero.

Głosy negatywne spotkały się z automatyczną reakcją fanów i fanek Julii, którzy w odpowiedzi pisali m.in.

Super! I nie przejmuj się polskim hejtem, ten kraj jeszcze do pewnych rzeczy nie dorósł.

Podobnie było w przypadku Marty Dymek, autorki najpopularniejszego polskiego bloga kulinarnego –  Jadłonomia. Marta, po tym jak została ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii, otrzymała wiele wsparcia ze strony fanów i fanek, ale musiała się również skonfrontować z krytyką.

Maffashion i Marta Dymek to jedne z wielu ambasadorek  akcji „Ramię w ramię po równość”, które publicznie okazały swoją solidarność z osobami homo- i biseksualnymi oraz transpłciowymi. Akcję Kampanii Przeciw Homofobii wspierają m.in. Dariusz Michalczewski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska oraz zespół Lao Che.