Wesprzyj KPH

Ostatnia odsłona tegorocznej akcji KPH Tatuaże Przeciw Homofobii już w ten weekend w Szczecinie. Gotowych na tatuaże zapraszamy w sobotę 27 lipca do klubu Kooperatywa Łaźnia. Jeżeli chcesz swoim tatuażem wesprzeć osoby transpłciowe, to musisz tam być!

„Chcesz wesprzeć walkę z homofobią? Zrób sobie tatuaż!” – podpowiada Kampania Przeciw Homofobii. Wrocławska odsłona tegorocznej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii już w sobotę, 20 lipca w klubie Wyspa Tamka. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działania KPH skierowane do osób transpłciowych.

Dołącz na facebooku do wydarzenia „Szczecin: Tatuaże Przeciw Homofobii”

Pierwszy raz w Szczecinie

Akcja Tatuaże Przeciw Homofobii odbędzie się we Wrocławiu pierwszy raz. Miedzy 13:00 a 21:00 specjalnie zaprojektowane na tę okazję wzory tatuować będzie 10 tatuatorów i tatuatorek: Dobra Żona, Hawaje Tattoo, Falevvicz, Alek Tattoo i Resp3ctattoo – cała piątka ze szczecinńskiego studia Stocznia Tattoo, Tattoo Szelest, Pathology Art, Wiktoria Żaczek oraz Zimna Panna z wrocławskiego studia Serce i Cracovianka z Krakowa. Tatuatorzy i tatuatorki angażują się w akcję, bo jak mówi m.in. Cracovianka:

Dołączam do akcji, bo wierzę, że oryginalny tatuaż podkreśla wyjątkowość każdej osoby i umacnia w asertywności, a noszenie go na ciele oznacza bycie sobą otwarcie. Wciąż sporo osób ze środowiska LGBTQ nie czuje się pewnie w swojej skórze i nie jest w stanie swobodnie wyrażać siebie, ze względu na homofobię, której doświadcza. Ludzie odczuwają lęk przed nieznanym, dlatego im więcej osób okaże wsparcie dla takich wydarzeń poprzez swój udział, tym większy będą one miały zasięg i tym mniej obcy będzie ich temat”.

Tatuaże dla osób transpłciowych

Udział w akcji może wziąć każdy, kto chce wesprzeć walkę z homofobią i transfobią. Jedyne ograniczenie to wiek – osoba tatuująca się musi być pełnoletnia. Na imprezie obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z akcji zostanie przekazany na działania KPH adresowane do osób transpłciowych.

Poruszeni śmiercią transpłciowej Milo, chcemy jeszcze więcej wysiłku włożyć w budowanie silnego ruchu osób transpłciowych. Aby to zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia  – mówi Aleksandra Magryta z KPH.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH we współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, wśród osób LGBT to właśnie osoby transpłciowe należą do grupy najbardziej narażonej na przemoc.

Tatuaż nie jest obowiązkowy, by wesporzeć KPH. Można to też zrobić przekazując darowiznę. Na miejscu będzie stoisko z gadżetami KPH, puszka na datki i terminal płatniczy – dodaje Franciszka Sady z Kampanii Przeciw Homofobii.

Tatuaże Przeciw Homofobii w Szczecinie
Kooperatywa Łaźnia
27 lipca (sobota)
13:00 – 21:00

Patroni Medialni: NOIZZ.pl, Vogue Polska, G’rls ROOM, Zwykłe Życie 

 

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?