Wesprzyj KPH

Chcesz wesprzeć walkę z homofobią? Zrób sobie tatuaż! – podpowiada KPH. Inauguracja tegorocznej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii już 13 lipca w Warszawie.  Kolejne odsłony imprezy 20 lipca we Wrocławiu i 27 lipca w Szczecinie. 

Tatuaże Przeciw Homofobii to zainicjowana przez KPH w 2017 roku cykliczna impreza, na której tatuatorzy i tatuatorki z całej Polski tatuują specjalnie na tę okazję zaprojektowane wzory. W tym roku impreza odbędzie się w trzech miastach – 13 lipca w Warszawie, 20 lipca we Wrocławiu i 27 lipca w Szczecinie. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działania KPH skierowane do osób transpłciowych.

Od Warszawy przez Wrocław po Szczecin 

Trzecia edycja akcji Tatuaże Przeciw Homofobii wystartuje 13 lipca w warszawskim klubie Kawałyksztuki. Między 13:00 a 21:00 chętne osoby tatuować będą czołowi tatuatorzy i tatuatorki z Warszawy, w tym m.in. Kris Born Too Late i Paweł Bobowicz z Zakładu Tatuatorskiego Syrena, Dagna Wrażeń i Glue ze studia Róża czy specjalizujące się w handpoke’u Jednorożec tatuuje i Dziaranie na kolanie. A od 21:30 KPH zaprasza na after party, na którym zagra dj Janek Przybyłowski.

Dołącz na facebooku do wydarzenia „Warszawa: Tatuaże Przeciw Homofobii”

Tydzień później, 20 lipca mobilne tęczowe studio tatuażu zawita do klubu Wyspa Tamka we Wrocławiu. Tam będzie można wytatuować się u tatuatorów i tatuatorek związanych ze studiem Serce. Trzeci przystanek akcja będzie miała 27 lipca w Szczecinie w klubie Kooperatywa Łaźnia, gdzie tatuować będą m.in. tatuatorzy i tatuatorlo ze studia Stocznia Tattoo.

Tatuaż w szczytnym celu

Akcja Tatuaże Przeciw Homofobii to szansa na wytatuowanie sobie unikatowego tatuażu w szczytnym celu.

Wszystkie dostępne na imprezie wzory są zaprojektowane specjalnie na tę okazję. Projekty będą publikowane na bieżąco w wydarzeniu na facebooku. Nie prowadzimy jednak rezerwacji – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – tłumaczy Franciszka Sady z KPH.

Dołącz na facebooku do wydarzenia „Wrocław: Tatuaże Przeciw Homofobii”

Udział w akcji może wziąć każdy, kto chce wesprzeć walkę z homofobią i transfobią. Jedyne ograniczenie to wiek – osoba tatuująca się musi być pełnoletnia.

Tatuaż nie jest obowiązkowy. Jeżeli ktoś chce przekazać darowiznę na Kampanię Przeciw Homofobii, to też może to robić. Na miejscu będzie stoisko z gadżetami KPH i puszką na datki – wyjaśnia Sady.

Tatuujemy dla osób transpłciowych

Dochód z tegorocznej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii zostanie przekazany na działania Kampanii Przeciw Homofobii skierowane do osób transpłciowych.

Poruszeni śmiercią transpłciowej Milo, chcemy jeszcze więcej wysiłku włożyć w budowanie silnego ruchu osób transpłciowych. Jak wynika z badań, które przeprowadziliśmy wspólnie z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, wśród osób LGBT osoby transpłciowe należą do grupy najbardziej narażonej na przemoc. Chcemy to zmienić, a do tego potrzebujemy Waszego wsparcia – mówi Aleksandra Magryta z KPH.

 

Patroni medialni: NOIZZ.pl, Vogue Polska, G’rls ROOM, Zwykłe Życie

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?