Wesprzyj KPH

Walentynki na stałe wpisały się do naszych kalendarzy, a razem z walentynkami akcja „Popieram związki”.  W tym roku Kampania Przeciw Homofobii idzie na rekord – w 2 godziny planuje sfotografować na Placu Zbawiciela w Warszawie pół tysiąca osób, które chcą w Polsce związków partnerskich i równości małżeńskiej. Uda się?

Ogłaszamy coroczną, wielką mobilizację zwolenników i zwolenniczek równości małżeńskiej i związków partnerskich. Popierasz? Przyjdź 15 lutego na Plac Zbawiciela. Pokażmy jak nas dużo, by razem pobić rekord akcji “Popieram związki”! – zachęca do udziału w akcji Kampania Przeciw Homofobii.

Walentynkowy happening KPH odbędzie się w Warszawie już szósty raz. Plan na ten rok jest ambitny – KPH planuje w 2 godziny sfotografować pół tysiąca osób, które chcą w Polsce związków partnerskich i równości małżeńskiej.

Dołącz do wydarzenia na facebooku

Popieram związki, więc robię zdjęcie

Od czasu pierwszej edycji w 2015 roku akcja „Popieram związki” gromadzi prawdziwe tłumy. Jak magnes na mieszkańców i mieszkanki działa radosna atmosfera tęczowego wydarzenia. W akcji KPH może wziąć udział każdy – młodzi i starzy, pary i single, osoby LGBT i sojusznicy, mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły. 

Zasady akcji „Popieram związki” są proste. Wystarczy przyjść w sobotę, 15 lutego między 13:00 a 15:00 na Plac Zbawiciela, chwycić w ręce dostępną na miejscu tabliczkę z hasłem „Popieram związki” lub „Popieram równość małżeńską” i zapozować. Zdjęcia robią obecne na miejscu fotografki, a KPH publikuje je potem na swoim Facebooku i Instagramie pod hasztagiem #popieramzwiazki – tłumaczą organizatorzy.

Na tym nie koniec – każda osoba, która dołączy do bicia rekordu dostanie przypinkę i naklejkę z limitowanej serii „Wybieram miłość – przekazuję 1% na KPH”. 1% nie pojawia się tu przypadkowo – akcja „Popieram związki” jest organizowana dzięki osobom, które swoim 1% podatku wspierają Kampanię Przeciw Homofobii.

Polska, wybierz miłość!

Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, w którym kochające się pary osób tej samej płci nie mogą się pobrać. Związki partnerski obowiązują w 25 krajach Europy,  w tym m.in. na Węgrzech i w sąsiadujących z Polską Czechach. Równością małżeńską cieszą się obywatele i obywatelki 16 europejskich państw – zaliczają się do nich katolicka Irlandia i Malta.  

Jesteśmy świadomi sytuacji w Polsce i właśnie dlatego, nie tracąc nadziei, w radosnej atmosferze głośno mówimy o tym, czego chcemy. A chcemy, tak jak setki tysięcy mieszkańców i mieszkanek Polski, związków partnerskich i równości małżeńskiej w naszym wspólnym kraju. Polsko, wybierz miłość!

 

Akcja walentynkowa „Popieram związki”
15 lutego (sobota)
godz. 13:00 – 15:00
Plac Zbawiciela w Warszawie (odcinek między ul. Mokotowską a al. Wyzwolenia)

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?