Wesprzyj KPH

Jeżeli mieszkasz w Katowicach i jesteś za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, to mamy coś dla Ciebie. We wtorek, 14 listopada na Placu Szewczyka o 17:00 startuje akcja KPH „Popieram związki”. Przez 2 godziny każda osoba, która jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, będzie mogła zrobić sobie zdjęcie z tabliczką „Popieram związki”.

Jesteśmy parą od 10 lat, a od 8 razem mieszkamy. Kochamy się i niewyobrażany sobie życia bez siebie. Dlatego chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski – mówi Jacek i Adam. Takich par w Polsce są tysiące – tworzą szczęśliwe, pełne miłości relacje, ale o związku partnerskim mogą jedynie pomarzyć. Sytuację tę chce zmienić Kampania Przeciw Homofobii, która od 2015 roku organizuje na terenie całej Polski uliczne happeningi „Popieram związki”. Robiąc przechodniom zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” KPH chce pokazać jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w ich kraju.

Każda miłość zasługuje na szacunek

Katowice to kolejne miasto, w którym odbędzie się foto happening „Popieram związki”. Na liście miast, których mieszkańcy i mieszkanki sfotografowali się z tabliczką KPH jest już Warszawa, Kraków, Gdańsk, Lublin i Łódź –Wszystkie zdjęcia z akcji „Popieram związki” gromadzimy na stronie www.popieramzwiazki.pl. Jest ich już blisko 1.600 tysiąca – mówi Magdalena Świder z KPH i dodaje  Liczymy na to, że po dwugodzinnej  akcji w Katowicach zdjęć na naszej stronie będzie co najmniej o 150 więcej.  

Na związki partnerskie czekają od 14 lat

W Europie w 36 krajach pary osób tej samej płci mogą zawrzeć związek partnerski lub małżeństwo. W Polsce pary gejów i lesbijek na związki partnerskie czekają już 14 lat. Pierwsza ustawa o związkach partnerskich została złożona w sejmie w 2003 roku. Od tego czasu ustawy regulujące życie par osób tej samej płci składały kolejne partie polityczne, a związków partnerskich jak nie było, tak nie ma. Stąd pomysł na uliczne foto happeningi – Akcję „Popieram związki” organizujemy już po raz dziewiąty. Za każdym razem spotykamy się z ciepłym przyjęciem. A to potwierdza to, co wiemy od dawna – Polki i Polacy są już gotowi na związki partnerskie. Czas zacząć mówić o tym głośno, aby nasz wspólny głos usłyszeli politycy odpowiedzialni za wprowadzenie ustawy – mówi Świder.

Foto happening „Popieram związki” – 14 listopada (wtorek), 17:00 – 19:00, Plac Szewczyka (skrzyżowanie Stawowej i 3 Maja), Katowice.

fot. Agata Kubis

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?