Wesprzyj KPH

Wróć

Łódź popiera związki partnerskie – 22 kwietnia na Piotrkowskiej happening KPH

22 kwietnia, tuż po zakończeniu 7. Łódzkiego Marszu Równość, przy wejściu do centrum Off Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi odbędzie się foto happening „Popieram związki”. Łódź to kolejne miasto, którego mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zrobić sobie zdjęcia wyrażające poparcie dla wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Organizatorem akcji jest Kampania Przeciw Homofobii wspierana przez łódzkie stowarzyszenie Fabryka Równości.

Jesteśmy razem od 10 lat, a od 8 mieszkamy razem. Kochamy się i niewyobrażany sobie życia bez siebie. Dlatego chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski – mówi Jacek i Adam. Takich par w Polsce są tysiące – tworzą szczęśliwe, pełne miłości związki, ale o związku partnerskim czy ślubie mogą póki co tylko pomarzyć. Sytuację tę chce zmienić Kampania Przeciw Homofobii, która organizuje na terenie całej Polski uliczne happeningi „Popieram związki”. Robiąc przechodniom zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” chcą pokazać jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce.

Każda miłość zasługuje na szacunek

Łódź to kolejne miasto, w którym odbędzie się foto happening Kampanii Przeciw Homofobii. Jak dotąd zdjęcia wyrażające poparcie dla związków partnerskich zrobili sobie mieszkańcy i mieszkanki Warszawy, Krakowa, Gdańska i Lublina. – Wszystkie zdjęcia z akcji „Popieram związki” gromadzimy na stronie www.popieramzwiazki.pl. Jest ich już blisko 1,500 tysiąca, a ich liczba stale rośnie – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.

Organizatorzy akcji są świadomi tego, że szanse na uchwalenie ustawy o związkach partnerskich w tej kadencji Sejmu są nikłe. Mimo to KPH organizuję akcję „Popieram związki” w coraz to kolejnych miastach

Każda miłość zasługuje na szacunek i uznanie. Również ta pomiędzy dwoma mężczyznami lub dwom kobietami – mówi wieprezeska KPH Mirosława Makuchowska i dodaje – W Europie w 36 krajach można zawrzeć związek partnerski lub małżeństwo. Na Polskę też przyjdzie czas.

Na związki partnerskie czekają od 14 lat

Pary jednopłciowe na związki partnerskie czekają w Polsce od 14 lat. Pierwsza ustawa o związkach partnerskich została złożona w sejmie w 2003 roku. Od tego czasu przepisy regulujące status par jednopłciowych opracowywały kolejne partie polityczne, a ustawy jak nie było, tak nie ma. Stąd pomysł na akcję “Popieram związki – Akcja „Popieram związki” organizujemy już po raz 8. Za każdym razem spotykamy się z ciepłym przyjęciem. Potwierdza to, co wiemy od dawna – Polki i Polacy są już gotowi na związki partnerskie. Czas zacząć mówić o tym głośno, aby nasz wspólny głos usłyszeli politycy.– mówi Makuchowska.

Foto happening „Popieram związki” – 22 kwietnia, 16:00 – 18:00, wejście do centrum Off Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi. 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?