Wesprzyj KPH

Jeżeli uważasz, że każda kochająca się para zasługuje na szacunek i powinna mieć możliwość uprawomocnienia swojego związku, to koniecznie weź udział w foto happeningu „Popieram związki”. Tak do udziału w walentynkowej akcji zachęca Kampania Przeciw Homofobii i Homo Faber, które w sobotę 13 lutego pod Ratuszem na Placu Łokietka w Lublinie będą namawiać przechodniów do zrobienia sobie zdjęcia wyrażającego poparcie dla związków partnerskich. Początek akcji o godzinie 13:00.

Miłość dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn łączy te dwie osoby w taki sam sposób jak miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną. Każda miłość zasługuje na szacunek, a państwo zapewniać wszystkim parom możliwość sformalizowania związku. Skorzysta na tym całe społeczeństwo, zwłaszcza, że blisko 90%  osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych zawarłoby związek partnerski, gdyby mogły – mówi Katarzyna Remin z KPH. Obecnie poparcie dla związków partnerskich w polskim społeczeństwie wynosi ponad 50%. Organizując walentynkowy foto happening chcemy dać ludziom możliwość wyrażenia swojego poparcie poprzez zrobienie sobie zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” – dodaje Katarzyna Bierzanowska z Homo Faber.

Razem z Kampanią Przeciw Homofobii i Homo Faber do robienia zdjęć namawiać będą Barbara i Cecylia – kochając się para, która jak sama mówi „od czterech lat tworzy rodzinę wliczając w nią trzy koty i psa”. Z powodu miłości jaką się darzą, dziewczyny zdecydowały się aktywnie działać na rzecz wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Biorąc udział w działaniach Koalicji na Rzecz Związków Partnerskiej próbują doprowadzić do historycznego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który zobowiąże Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających zawieranie związków partnerskich przez pary jednopłciowe.

Walentynkowy foto happening „Popieram związki” odbędzie się już po raz drugi. Rok temu KPH zorganizowało go w Warszawie. W ciągu zaledwie 2 godzin zrobiono blisko 200 zdjęć. Liczymy na to, że Lublin pobije ten wynik i że zdjęć osób popierających związki partnerskie zrobimy minimum 300! – mówią pełne optymizmu organizatorki akcji.

Walentynkowy foto happening „Popieram związki”, 13.02 (sobota), godz. 13:00 – 15:00, Plac Łokietka (pod Ratuszem) w Lublinie.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?