Wesprzyj KPH

We wtorek, 22 września przedstawiciele All Out i Kampanii Przeciw Homofobii złożą na ręce unijnej Komisarz ds. Równości, Heleny Dalli petycję podpisaną przez 300,000 Europejek i Europejczyków. Petycja to społeczna interwencja ws. stref wolnych od LGBT i homofobicznej nagonki w Polsce, na które nie ma zgody w Unii Europejskiej.

Wzywamy do potępienia aktów przemocy i dyskryminacji wobec osób LGBT oraz do ponaglenia polskich władz, by te podjęły działania mające na celu ochronę społeczność LGBT+ i rozszerzyły przepisy o przestępstwa z nienawiści motywowane orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową – czytamy w petycji adresowanej do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, pod którą podpisało się ponad 300.000 Europejek i Europejczyków.

W petycji, której inicjatorami są All Out, Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa, przypomniano unijnym władzom m.in. o strefach wolnych od LGBT, homofobicznych naklejkach Gazety Polskiej i atakach na Marsz Równości w Białymstoku.

Procedura naruszeniowa już

Petycja zostanie złożona 22 września o godzinie 10:00 na ręce unijnej Komisarz ds. Równości, Heleny Dalli przez przedstawicieli All Out i Kampanii Przeciw Homofobii.

Doszliśmy do punktu, kiedy Komisja Europejska razem z Radą Europejską muszą podjąć natychmiastowe działania poprzez włączenie kwestii naruszeń praw podstawowych w procedurę art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej i uruchomienie procedury naruszeniowej wobec Polski – mówi Marcin Rodzinka, członek zarządu KPH i dodaje –  Społeczność LGBT w Polsce nie traci nadziei – wierzymy, że Unia Europejska nas nie zostawi.

Petycja trafi do rąk unijnej Komisarz ds. Równości tuż po przyjęciu przez Parlament Europejski rezolucji ws. praworządności w Polsce i  mocnych słowach Ursuli von der Leyen.  Uwagę na to zwraca Matt Beard, dyrektor All Out:

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że „strefy wolne od LGBT, to strefy wolne od ludzkości i nie ma na nie miejsca w naszej Unii”. Czas, by słowa zastąpiły natychmiastowe i zdecydowane czyny. Osoby LGBT+ z Polski to obywatelki i obywatele UE i ich prawa muszą być chronione

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?