Wesprzyj KPH

Ludzie KPH

Zespół

 • Photo of Mirosława Makuchowskia

  Mirosława Makuchowska

  dyrektorka

  W KPH od 2006 roku. Zaczynała jako koordynatorka nieistniejącego już lokalnego oddziału KPH we Wrocławiu. W 2009 roku dołączyła do zespołu pracowniczego KPH w Warszawie, w którym pełniła funkcję koordynatorki projektów. Tego samego roku Mirosława została wybrana wiceprezeską zarządu KPH, którą to funkcję pełniła przez 6 lat. W 2014 roku na okres 4 lat objęła stanowisko dyrektorki ds. rzecznictwa. W latach 2018-2023 pełniła rolę wicedyrektorki i kierowniczki programowej KPH. Mirosława była również członkinią sądu dyscyplinarnego KPH. Obecnie piastuje funkcję dyrektorki zarządzającej.

 • Joanna Skonieczna

  kierowniczka programowa

  Do zespołu KPH dołączyła w 2018 roku obejmując funkcję koordynatorki programowej. Joanna jest członkinią kadry programowej stowarzyszenia odpowiedzialnej za realizację strategii KPH. Należy do zespołu odpowiadającego za wspieranie ruchu LGBT+. Do zadań Joanny należy m.in. budowanie i utrzymywanie relacji z organizacjami społecznymi, które wspiera na poziomie merytorycznym.

 • Photo of Annamaria Linczowska

  Annamaria Linczowska

  koordynatorka ds. rzecznictwa i działań prawnych

  Do zespołu KPH dołączyła w 2022 roku obejmując stanowisko koordynatorki ds. rzecznictwa i działań prawnych. Annamaria jest członkinią kadry programowej stowarzyszenia odpowiedzialnej za realizację strategii KPH. Pełni funkcję koordynatorki jednego z kluczowych obszarów działalności KPH – Postępowania sądowe. Należy również do zespołu odpowiedzialnego za rzecznictwo polityczne międzynarodowe.

 • Photo of Dorota Jerzak

  Dorota Jerzak

  koordynatorka biura

  Do KPH dołączyła w 2023 roku obejmując funkcję koordynatorki biura stowarzyszenia. Należy do zespołu finansowo-administracyjnego.

 • Agnieszka Gilska-Janus

  kierowniczka finansowo-administracyjna

  Do zespołu KPH dołączyła w 2023 roku. Jest odpowiedzialna za sprawy finansowe, w tym budżetowanie, raportowanie finansowe, rozliczanie grantów. Z wykształcenia ekonomistka, z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w biurach zarządu w organizacjach o różnej wielkości. Od kilku lat związana z sektorem pozarządowym.

 • Monika Weryszko

  kierowniczka PR i komunikacji

  Pracowała dla agencji employer brandingowej, portali internetowych, biura karier oraz organizacji zajmujących się tematyką różnorodności, inkluzji, zdrowia psychicznego. Współpracowała również z NGOsami oraz branżą HoReCa i przemysłową. Współpracę z KPH rozpoczęła od koordynacji komunikacji na temat Koron Równości 2023. Aktualnie współtworzy Zespół PR i komunikacji.

 • Anna Stalmach

  PR i komunikacja

  Współpracę z KPH rozpoczęła w 2023 roku, dołączając do zespołu PR i komunikacji. Jest odpowiedzialna m.in. za media społecznościowe organizacji. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji organizacji pozarządowych, firm oraz marek osobistych.

 • Olga Plesińska

  koordynatorka projektowa

  W KPH od początku 2023 roku. Zajmuje się koordynacją działań i komunikacją Koalicji na Rzecz Równych Praw “Equality Watch” oraz inną koordynacją projektową. Ma doświadczenie w zakresie tworzenia treści edukacyjnych i marketingowych dla NGO oraz usprawniania pracy zespołów.

 • Magdalena Więch

  koordynatorka ds. wsparcia ruchu LGBT+

  Dołączyła do zespołu w 2024 roku obejmując stanowisko Koordynatorki ds. wsparcia ruchu LGBT+. Jest członkinią kadry programowej odpowiedzialnej za realizację strategii KPH. Do jej zadań należy planowanie i realizacja działań realizujących potrzeby ruchu LGBT+, wzmacnianie relacji pomiędzy organizacjami, grupami oraz osobami zaangażowanymi tworzącymi ruch, a także sieciowanie i wzmacnianie więzi z innymi ruchami z obszaru z sprawiedliwości społecznej.

 • Jakub Lendzion

  koordynator ds. regrantingu

  W KPH zaczynał w 2011 roku jako wolontariusz, by rok później rozpocząć pracę w zespole prawnym. W 2015 roku dołączył do zespołu finansowo-administracyjnego, a w latach 2019-2023 pełnił rolę kierownika tego zespołu. Od 2024 roku jest członkiem zespołu wsparcia ruchu, w którym zajmuje się regrantingiem.

Zarząd

 • Photo of Urszula Jakubowska

  Urszula Jakubowska

  współprzewodnicząca zarządu

  Współprzewodnicząca zarządu KPH z bogatym doświadczeniem pracy na rzecz społeczności LGBT+ w biznesie. Od 2018 roku członkini pracowniczych sieci dla osób LGBT+. W latach 2020-2022 przewodnicząca Pracowniczej Grupy LGBT+ w Citibank Europe PLC. Od 2022 członkini grupy Diversity and Inclusion w ING Hubs Poland. Absolwentka Queer Studies. Po godzinach entuzjastka muzyki — przez wiele lat odpowiedzialna za muzykę na platformie KPH podczas Parady Równości odbywającej się w Warszawie.

 • Photo of Anna Maria Szymkowiak

  Anna Maria Szymkowiak

  współprzewodnicząca zarządu

  Współprzewodnicząca zarządu KPH. Annę Marię wyróżnia bogate doświadczenie pracy w trzecim sektorze. Jest prezeską i fundatorką Fundacji Akceptacja, ratowniczką, społeczniczką, aktywistką zorientowaną na wsparcie osób zagrożonych społecznym wykluczeniem. Jej wizją jest budowanie współpracy pomiędzy różnymi środowiskami osób wykluczonych w oparciu o wzajemny szacunek i wsparcie, by wspólnie tworzyć silne podwaliny do przeciwdziałania dyskryminacji, przemocy, niesprawiedliwości ze względu na płeć, tożsamość płciową, orientację, niepełnosprawność, uzależnienia, bezdomność czy kolor skóry. W zarządzie KPH już drugą kadencję.

 • Photo of Marcin Rodzinka-Verhelle

  Marcin Rodzinka-Verhelle

  sekretarz zarządu

  Członek zarządu KPH, w którym pełni funkcję sekretarza. Doświadczenie w zarządzaniu organizacją społeczną zdobył m.in. w KPH — w zarządzie stowarzyszenia jest już trzecią kadencję. Marcin jest specjalistą zdrowia publicznego, wieloletnim pracownikiem organizacji społecznych w Polsce i zagranicą. Jest również autorem wielu artykułów i tekstów nt. potrzeb zdrowotnych oraz dyskryminacji osób LGBT+ w ochronie zdrowia. Przez kilka lat pracował w KPH, gdzie odpowiadał za rzecznictwo w obszarze zdrowia osób LGBT+. W przeszłości prowadził Instytut Podkarpacki — regionalną organizację pozarządową, której celem było aktywizowanie społeczeństwa obywatelskiego na jego rodzinnym Podkarpaciu. Obecnie pracuje w europejskiej organizacji reprezentującej środowisko lekarskie w Brukseli.

 • Photo of Agnieszka Kulikowska

  Agnieszka Kulikowska

  skarbniczka zarządu

  Członkini zarządu KPH, w którym pełni funkcję skarbniczki. Doświadczenie w zarządzaniu zdobyła m.in. jako starsza partnerka w międzynarodowej firmie Page Executive zajmującej się rekrutacją osób na funkcje dyrektorskie i role w ramach lokalnych, regionalnych i globalnych zarządów, którą pomogła wprowadzić na polski rynek w 2014 roku. Globalna Liderka Sieci Ambasadorów/ek Różnorodności i Inkluzywności w Page Executive. Członkini lokalnego zarządu największej firmy rekrutacji stałych w Polsce, Michael Page, z którą jest związana od 15 lat. Od lat zaangażowana w działania na rzecz różnorodności i inkluzywności, przywództwa kobiet i praw osób LGBT+ na forum firm i korporacji.

 • Photo of Dorota Stobiecka

  Dorota Stobiecka

  członkini zarządu

  Członkini zarządu KPH o bogatym doświadczeniu w zarządzaniu organizacjami społecznymi, które zdobyła m.in. jako prezeska My, Rodzice – stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIAP. Dorota jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Aktywistka równościowa, sojuszniczka wykluczanych. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się edukacją nieformalną począwszy od działań ekologicznych, przez konkursy wiedzowe z zakresu humanistyki, po organizację polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W zarządzie KPH już trzecią kadencję.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?