Wesprzyj KPH

Julia Kamińska, Czesław Mozil, Saszan, Mateusz Janicki i Dorota Zawadzka – to niektóre z gwiazd, jakie pojawiły się na tegorocznej gali Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”. Imprezę poprowadził Mariusz Szczygieł, nagrodę Sojusznika Roku 2018 otrzymał zespół Lipali, a na scenie zaśpiewała Maria Sadowska. Obecny był też Paweł Rabiej z partnerem i europoseł Michał Boni.

„Ramię w ramię po równość” to nie tylko nazwa akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii. To również nazwa corocznej gali KPH – wielkiego święta sojuszników i sojuszniczek osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Pierwsza gala odbyła się jesienią 2014 roku i ściągnęła prawdziwe tłumy gwiazd, ludzi mediów, sztuki i polityki. Tak było i w tym roku.

Zobacz galerię zdjęć gwiazd obecnych na gali

Wśród gości, którzy pojawili się w Forcie Sokolnickiego można było zobaczyć ambasadorów i ambasadorki akcji społecznej  „Ramię w ramię po równość” – Julię Kamińską, Mateusza Janickiego i Martę „Jadłonomię” Dymek, laureata nagrody Sojusznika Roku 2016, Czesława Mozila a także gwiazdy wspierające idee równości takie jak Saszan, Dorota Zawadzka, Mery Spolsky czy Robert Rient. Galę poprowadził Mariusz Szczygieł, a ze sceny głos zabrała pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer – pierwsza w Polsce wyoutowana biseksualna sportsmenka. Na zakończenie imprezy koncert dała Maria Sadowska z zespołem. Na gali KPH obecni byli również politycy – Paweł Rabiej z partnerem, Michałem Cessanisem, europoseł Michał Boni oraz zastępczyni RPO, Sylwia Spurek.

Lipali z nagrodą Sojusznika Roku 2018

Jak co roku na gali organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii została wręczona nagroda Sojusznika Roku 2018. W tym roku tęczowa statuetka przyznawana za szczególną aktywnością na rzecz osób LGBT żyjących w Polsce trafiła w ręce zespołu Lipali. Dziękując za wyróżnienie frontman zespołu, Tomek Lipnicki powiedział:

Jesteśmy zaszczyceni! Odkąd pamiętam walka z dyskryminacją była dla nas istotna jako twórców. Uważamy, że osoby nieheteronormatywne są w tym kraju dyskryminowane i po prostu naszym obowiązkiem jest, aby nie były – aby miały równe prawa jak osoby heteroseksualne. O to walczymy i to jest nasza i wasza walka, żeby było lepiej w naszym wspaniałym kraju.

Rok temu nagrodą Sojuszniczki Roku została wyróżniona wokalistka jazzowa, Aga Zaryan, a w 2016 roku obecny na tegorocznej gali,  Czesław Mozill.

Laureaci i laureatki nagrody przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii to ludzie, którzy mówią głośno i często o tym, że wspierają osoby LGBT. Zachęcają do tego innych, a ich działania mają realny wpływ na świat, w którym żyjemy. Tacy są członkowie zespołu Lipali i dlatego nagroda Sojusznika Roku 2018 powędrowała do nich  – uzasadnia werdykt dyrektor KPH, Slava Melnyk.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?