Wesprzyj KPH

– Jestem bardzo wzruszony i bardzo, bardzo dziękuję. To jedna z najważniejszych dla mnie nagród – powiedział Czesław Mozil tuż po otrzymaniu Nagrody Sojusznik Roku 2016 przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii.  

Czesław Mozil dołączył do grona gwiazd wspierających akcję społeczną KPH „Ramię w ramię po równość” równo rok temu. Wystarczyło 12 miesięcy, aby o Czesławie, jako sojuszniku osób LGBT, było głośno wszędzie. Muzyk aktywnie propaguje równość i różnorodność. Czesław apeluje  o akceptacje względem osób LGBT zarówno z wielkich jak i małych scen, podczas koncertów i recitali. Jego głos wybrzmiał niezwykle głośno podczas Światowych Dni Młodzieży, kiedy powiedział: „Ja Czesław Mozil wierze w Boga. Wspieram aktywnie środowiska LGBT, bo w Polsce jest miejsce dla każdego Polaka”. Dzięki swojemu szczeremu zaangażowani przekonał już tysiące Polek i Polaków do tego, by otworzyli swoje serce na drugiego człowieka niezależnie od jego orientacji czy tożsamości płciowej.

Zobacz WIDEO, w którym Czesław Mozil dziękuję za nagrodę

Nagroda Sojusznika Roku została przyznana po raz drugi. W 2015 roku KPH wyróżniło Dariusza Michalczewskiego – pierwszego głośnego hetero sojusznika wspierającego akcję społeczną „Ramię w ramię po równość”. Celem akcji jest rozbudzenie w społeczeństwie poczucia solidarności z osobami homo-, biseksualnymi oraz transpłciowymi. KPH stara się o to także przy wsparciu znanych osobistości ze świata kultury i mediów, otwarcie deklarujących swoją solidarność z osobami LGBT. Pośród osób publicznych wspierających akcję „Ramię w ramie po równość” znaleźli się już m.in. Dorota Wellman, Maryla Rodowicz, zespół Lao Che czy Zbigniew Wodecki.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?