Wesprzyj KPH

Czesław Mozil, Andrzej Sołtysik, Cezary Harasimowicz, Saszan i Mery Spolsky. Te gwiazdy powiedziały głośno nie homofobii biorąc udział w czwartej gali Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była Aga Zaryan, która otrzymała nagrodę Sojusznika Roku 2017. Ze sceny głos zabrała również Anna Grodzka.

To będzie jedyna nagroda, którą postawię na fortepianie – powiedziała wzruszona Aga Zaryan odbierając statuetkę Sojuszniczki Roku od Kampanii Przeciw Homofobii. Wokalista została wyróżniona jako gwiazda, która na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy aktywnie wspierała lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe w walce z dyskryminacją. KPH postanowiła docenić Zaryan za udział w akcji „Ramię w ramię po równość”, gdy wokalistka była w 8 miesiącu ciąży (zobacz wideo) , za jej obecność na Paradzie Równości, na której pojawiła się z całą rodziną, a także za liczne publiczne wystąpienia, w których wspierała równościowe postulaty osób LGBT.

Zobacz zdjęcia gwiazd na ściance KPH

Nagrodę wręczył jej Czesław Mozil, zeszłoroczny laureat KPH, który opowiedział poruszającą historię swojego kolegi geja zmuszonego przez homofobię jaka go dotknęła do wyjazdu z Polski. Tegoroczna laureatka również podzieliła się z uczestnikami i uczestniczkami gali osobistą historią – opowiedziała o swoim kuzynie geju, który towarzyszył jej na imprezie KPH. W jej przemówieniu nie zabrakło krytycznych słów pod adresem obecnej władzy.

kph_aga_zaryan_2

Zobacz fotorelację z gali KPH

Jak co roku na gali Kampanii Przeciw Homofobii było wiele gwiazd, które wzięły udział w imprezie, by powiedzieć stanowcze >nie< homofobii i transfobii. Ze sceny w ekskluzywnym hotelu Marriott przemawiali, poza Agą Zaryan i Czesławem Mozilem,  scenarzysta, aktor i dramaturg – Cezary Harasimowicz, Anna Grodzka i Andrzej Sołtysik, który poprowadził galę. Koncert dała debiutująca wokalistka o niezwykłej charyzmie – Mery Spolsky. Na publiczności dostrzec można był m.in. ulubienicę polskich nastolatków – Saszan, Joannę Scheuring-Wielgus czy Artura Dunina.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?