Wesprzyj KPH

W najnowszej kampanii KPH – „Spoko, ja też!” – bohaterami i bohaterkami są uczniowie i uczennice, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z orientacją seksualną oraz jaki jest jej wpływ na rozmaite aspekty życia w szkole i poza nią. Parterem akcji jest MTV Polska, patronami medialnymi: Replika i Queer.pl.

Już 17 maja 2013 o godz. 10.00 w portalu Facebook startuje kampania społeczna „Spoko, ja też!”. Kampania ma postać krótkich filmów, w których bohaterowie i bohaterki – zwykła młodzież – otwarcie i szczerze opowiadają o własnych doświadczeniach. Ich wypowiedzi obejmują różnorodne zagadnienia – homofobię w szkole relacje z rodzicami, rówieśnikami, odkrywanie siebie, coming out, ich marzenia i codzienne trudności. Ponieważ nie są osobami publicznymi, o których czyta się w gazetach czy ogląda w TV, każdej młodej lesbijce, gejowi czy osobie biseksualnej łatwiej się z nimi utożsamić.

Badanie przeprowadzone przez KPH wykazało, że w grupie wiekowej 15-18 lat myśli samobójcze występują pięć razy częściej u osób LGB niż osób heteroseksualnych[1], na co bezpośredni wpływ mogą mieć przejawy dyskryminacji, których doświadczają na co dzień – począwszy od kreowania ich negatywnego wizerunku w grupie rówieśniczej, poprzez bezpośrednie obraźliwe komentarze i obelgi, na przemocy fizycznej skończywszy.

Celem akcji „Spoko, ja też!” jest więc wsparcie młodych osób LGB i pokazanie im, że w swoich trudnych doświadczeniach nie są osamotnieni. Pragniemy również przekazać nieheteroseksualnym nastolatkom, że ich orientacja nie jest powodem do wstydu, a przede wszystkim – że nie usprawiedliwia nierównego traktowania.

Kolejnych filmów, zrealizowanych w ramach kampanii, szukaj na fan page’u KPH na Facebooku w dniach: 21.05, 27.05, 03.06, 10.06 lub zajrzyj stronę: www.mtv.pl/kph.

Na dodatkowe pytania odpowie:

Agata Chaber

Prezes Kampanii Przeciw Homofobii

tel.:  +48 505 132 919

e-mail: achaber@kph.org.pl

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ 

 

 


[1]Sytuacja społeczna osób LGBT. Raport za lata 2010 i 2011” pod redakcją Mirosławy Makuchowskiej i Michała Pawlęgi. Warszawa, 2012.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?