Wesprzyj KPH

Wróć

Aplikuj o grant na organizację marszu równości w ramach Funduszu marszowego KPH “W drodze po równość”

Fundusz marszowy

Poprawa sytuacji osób LGBT+ w Polsce jest możliwa m.in. dzięki silnym organizacjom społecznym i grupom aktywistycznym. Dlatego też KPH – mając na celu wsparcie ruchu w Polsce, dzięki środkom zebranym z 1,5% podatku oraz otrzymanym darowiznom – uruchomiło Fundusz marszowy “W drodze po równość”. Fundusz skierowany jest do grup chcących zorganizować tegoroczne marsze równości w polskich miastach o wielkości do 500 tysięcy osób. Wysokość każdego minigrantu to nawet 4 tysiące złotych.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące Funduszu marszowego “W drodze po równość”.

Do kogo skierowany jest fundusz?

Fundusz skierowany jest do organizacji i grup organizujących marsze równości w całej Polsce w 2024 roku, w miastach o wielkości do 500 tysięcy osób. Do aplikowania zachęcamy w szczególności grupy i organizacje z miejscowości do 100 tysięcy mieszkańców i mieszkanek oraz te z województwa podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego.

Kto może wnioskować?

O dofinansowanie mogą aplikować stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne składające się z minimum 3 osób.

Na co można przeznaczyć grant?

Ze środków z funduszu możecie pokryć wszystkie koszty bezpośrednio związane z organizacją marszu równości.

Jaka jest wysokość minigrantu?

Wysokość każdego minigrantu wyniesie do 4 tysięcy złotych. W poszczególnych przypadkach kwota dofinansowania może być niższa.

Jak wnioskować o minigrant i kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Aby otrzymać dofinansowanie, do 8 maja do godziny 23:59 należy pobrać, wypełnić i podpisać formularz, a następnie wysłać go na adres porownosc@kph.org.pl. O wynikach poinformujemy do 10 maja. 

“W KPH staramy się łączyć i wspierać ruch LGBT+ w całej Polsce. Zwłaszcza osoby / grupy / organizacje w mniejszych miejscowościach i regionach, gdzie akceptacja dla społeczności jest mniejsza. Zależy nam, by każda osoba miała szansę na dumny przemarsz ulicami swojej miejscowości. Marsze przede wszystkim łączą i pozwalają okazać wsparcie społeczności, przypomnieć o naszych postulatach i hasłach. Dlatego w tym roku uruchamiając Fundusz Marszowy, wyruszamy razem w drogę po równość.“mówi Magdalena Więch, Koordynatorka ds. wsparcia ruchu w KPH

Więcej informacji na temat Funduszu marszowego “W drodze po równość” znajdziesz w regulaminie.

Zapoznaj się z polityką prywatności.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?