Wesprzyj KPH

Marka Pantene we współpracy z KPH uruchamiają Fundusz Rośnij w Siłę. Naszym wspólnym celem jest zagwarantowanie wsparcia psychologicznego każdej osobie LGBT+, która szuka pomocy. Razem chcemy dotrzeć wszędzie – do miast, miasteczek i wsi. Dlatego otwieramy konkurs grantowy dla lokalnych organizacji społecznych. Mamy do rozdysponowania aż 100 000 zł. Zgłaszajcie się!

Dobrostan osób LGBT+ w dużym stopniu zależy od nastawienia ludzi, którzy są blisko nas. Poczucie własnej wartości rośnie, kiedy możemy być sobą na własnych zasadach – kochać kogo chcemy, używać zaimków jakich chcemy, nosić fryzurę  jaką chcemy czy wywieszać tęczową flagę gdzie chcemy. Choć poziom akceptacji społecznej względem społeczności LGBT+ stale rośnie, to nadal jest niewystarczający. A to negatywnie odbija się na zdrowiu osób LGBT+. Zgodnie z danymi opublikowanymi w ostatnim raporcie KPH, Lambda Warszawa i Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW aż 44% osób ze społeczności LGBT+ mierzy się z depresją. W przypadku młodzieży wskaźnik wzrasta do 50%. Dlatego tak ważne jest, aby profesjonalne wsparcie psychologiczne było w zasięgu ręki każdego, kto szuka pomocy.  

Ambicja marki Pantene – przekształcanie włosów, kultury i świata wokół nas 

Jako wiodąca na świecie marka kosmetyków do włosów, Pantene ma zaszczyt służyć milionom ludzi każdego dnia – przekształcając ich włosy, samopoczucie, normy piękna i, co ważne, planetę, którą wszyscy kochają. Pantene wierzy w moc włosów. Dr Marianne La France z Uniwersytetu Yale, pomogła ustalić, że świetna fryzura jest jednym z trzech najlepszych sposobów na to, by bezpośrednio wpłynąć na poczucie własnej wartości. Okazuje się, że włosy to nie tylko włosy –  to głębszy wyraz tożsamości. Podążając za swoimi wartościami, marka Pantene  zdecydowała się wesprzeć finansowo organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym uruchamiając, we współpracy z KPH, Fundusz Rośnij w Siłę. 

10 grantów po 10 000 zł

Inauguracja Funduszu Rośnij w Siłę przypada na 14 lutego. Tego dnia KPH wspólnie z marką Pantene uruchamiają konkurs grantowy adresowany do zarejestrowanych organizacji społecznych świadczących wsparcie psychologiczne dla osób LGBT+. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie wypełnionego wniosku na adres: rosnijwsile@kph.org.pl

Formularz wniosku dostępny TUTAJ

Termin nadsyłania wniosków upływa 6 marca o godz. 23:59. O tym, które organizacje otrzymają granty zadecyduje komisja w składzie: Mirosława Makuchowska i Franciszka Sady z KPH, Bryan Polski  i Anton Timakov reprezentujący Pantene oraz Katarzyna Zillmann i Michał Szpak – osoby ambasadorskie marki Pantene. Wyniki zostaną ogłoszone  na stronie www KPH 20 marca.

Regulamin Funduszu Rośnij w Siłę dostępny jest TUTAJ

FAQ

  • Ile wynosi pula środków Funduszu Rośnij w Siłę? Pula środków Funduszu Rośnij w Siłę wynosi 100 000 zł, w ramach których przyznanych zostanie 10 grantów po 10 000 zł
  • Do kogo jest adresowany konkurs grantowy Funduszu Rośnij w Siłę? Konkurs grantowy Funduszu Rośnij w Siłę jest adresowany do zarejestrowanych organizacji społecznych, które oferują i prowadzą wsparcie psychologiczne dla osób LGBT+. 
  • Jakie rodzaje wsparcia można zrealizować w ramach Funduszu Rośnij w Siłę? Rodzaje wsparcia psychologicznego, jakie można świadczyć w ramach grantu  to m.in:  terapie indywidualne, terapie grupowe, grupy wsparcia oraz  szkolenia dla terapeutów/terapeutek ze wsparcia psychologicznego dla osób LGBT+. 
  • Co trzeba zrobić, że wziąć udział w konkursie grantowym Funduszu Rośnij w Siłę? Należy pobrać i wypełnić formularz wniosku dostępny TUTAJ, a następnie wysłać go na adres rosnijwsile@kph.org.pl. Termin wysyłania wniosków upływa 6 marca br o 23:59
  • Gdzie mogę zapoznać się z regulaminem Funduszu Rośnij w Siłę? Regulamin Funduszu: TUTAJ

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: rosnijwsile@kph.org.pl

Dlaczego KPH i marka Pantene uruchomiły Fundusz Rośnij w Siłę?

Bryan Polski (Pantene): Długoterminowe zaangażowanie Pantene w tworzeniu wspaniałych dni dla włosów dla każdego wykracza poza produkcję szamponów czy odżywek. Pantene wierzy, że każdy powinien mieć możliwość wyrażania siebie w szczery i otwarty sposób, dlatego też zdecydowaliśmy się ufundować program grantowy “Rośnij w Siłę” aby dorzucić swoją cegiełkę w walce o to, by pomoc psychologiczna dla osób LGBT+ była dostępna dla każdego, kto jej potrzebuje. Bez względu na to, kim jesteś, kogo kochasz, jakie masz włosy lub o jakich włosach marzysz, Pantene stoi po twojej stronie. 

 

Franciszka Sady (KPH): Widzimy ogromny potencjał w zaangażowaniu finansowym biznesu w działania na rzecz osób LGBT+ i bardzo cieszy nas to, że Pantene dokłada swoją cegiełkę do naszej wspólnej walki o równość. Wierzę, że dzięki Funduszowi Rośnij w Siłę organizacje oferujące pomoc psychologiczną będą mogły dotrzeć do jeszcze większej liczby osób, które jej potrzebują.

O nas:

KPH to założona w 2001 roku organizacja społeczna działająca  na rzecz społeczności LGBT+ na poziomie krajowym i międzynarodowym poprzez rzecznictwo społeczne i polityczne, postępowania sądowe, wsparcie ruchu oraz współpracę z biznesem. Mamy jasny cel – chcemy zbudować Polskę ludzi równych praw, w której szacunek i godność są zagwarantowane wszystkim bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową. www.kph.org.pl 

Pantene to marka produktów do pielęgnacji włosów należąca do firmy Procter & Gamble. Firma P&G została założona ponad 180 lat temu jako prosta firma produkująca mydła i świece. Dziś jest największą na świecie firmą produkującą dobra konsumpcyjne i domem dla kultowych, zaufanych marek, które ułatwiają życie na małe, ale znaczące sposoby. Wnikliwość, innowacyjność i pasja utalentowanych zespołów pomogły P&G urosnąć do rangi globalnej firmy zarządzanej w odpowiedzialny i etyczny sposób, otwartej i przejrzystej, wspierającej ważne cele. Jest to miejsce, w którym pracownicy mogą być dumni z pracy i robienia czegoś, co ma znaczenie.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?