Wesprzyj KPH

Wirtualne zajęcia Przemka Staronia przeprowadzona z okazji Tęczowego Piątku pobiły rekordy oglądalności. Lekcja „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji” przyciągnęła przed monitory komputerów nie tylko młodzież szkolną, ale również nauczycielki i nauczycieli oraz rodziców zainteresowanych tematem wykluczenia. Teraz, dzięki opublikowanemu na stronie www KPH scenariuszowi zajęć Staronia, możesz zorganizować je samodzielnie.

Międzypokoleniowa lekcja online zorganizowana z okazji Tęczowego Piątku miała na celu uświadomienie oglądającym czym jest dyskryminacja, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić. Prowadzący zajęcia Przemek Staroń – Nauczyciel Roku 2018 –  wykorzystał do tego zróżnicowane narzędzia takie jak animacje Disney’a, figurki Minionków czy konstrukcję z klocków Lego. Na wszystkich kanałach transmisję na żywo oglądało jednocześnie aż 1.400 osób.

Lekcja w Twojej szkole

Teraz taka lekcja antydyskryminacyjna może odbyć się w każdej szkole. Przemek przygotował scenariusz zajęć kierowany do nauczycielek i nauczycieli. Można pobrać go bezpłatnie z naszej strony. Scenariusz lekcji „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji” zawiera m.in.  metody pracy, propozycje zadań i ćwiczeń, które są przydatne podczas lekcji języka polskiego, filozofii, etyki i zajęć psychologicznych. Formy pracy mogą być dowolnie modyfikowane zależności od potrzeb.

Scenariusz lekcji Przemka Staronia – pobierz TUTAJ

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?