Wesprzyj KPH

Przy okazji Tęczowego Piątku Kampania Przeciw Homofobii uruchamia konto na platformie edukacyjnej Brainly. Na eksperckim profilu KPH znajdziecie odpowiedzi na pytania dotyczące wątków związanych ze społecznością  LGBT pojawiających się w różnych przedmiotach szkolnych.

Kim była Lili Elbe? Co się dzieje, gdy dziecko rodzi się interpłciowe? W jaki sposób buddyzm podchodzi do kwestii homoseksualności?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na naszym profilu Brainly, z którą rozpoczęliśmy współpracę przy okazji Tęczowego Piątku – mówi Anna Berdowska z KPH. 

Tęczowe Brainly

Pytania na profilu są tak różnorodne jak różnorodne są przedmioty szkolne, w których pojawia się wątki związane ze społecznością LGBT. Mowa między innymi o biologii, historii czy informatyce. Jeśli nie możesz znaleźć interesującego Cię zagadnienia – zadaj własne pytanie i uzyskaj ekspercką odpowiedź od KPH.

Przeglądaj pytania i zadawaj swoje

Obserwujemy duże zainteresowanie tematami równościowymi na Brainly. Uczniowie, a także ich rodzice, pytają m.in. o kwestie prawne, związane z różnorodnością płciową w Polsce, ich uwarunkowania biologiczne oraz historyczne pochodzenie ruchu na rzecz osób LGBT.  – komentuje Michał Gwiazdowski, General Manager na rynki Polski, Rosji i Rumunii w Brainly – Aby zagwarantować im odpowiedzi wysokiej jakości i zgodne z aktualną wiedzą naukową, nawiązaliśmy współpracę z KPH. Od dzisiaj eksperci organizacji będą obecni na naszej platformie, a ich wiedza na tematy równościowe dostępna będzie dla całej społeczności Brainly w Polsce – dodaje.

Profil KPH na Brainly możesz znaleźć TUTAJ.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?