Wesprzyj KPH

KPH reprezentowana przez Mirosławę Makuchowską znalazło się w Radzie Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Pracować będzie w zespole eksperckim „LGBT to ludzie” zajmującym się przygotowaniem propozycji rozwiązań dla postulatów społeczności osób LGBT wybrzmiewających na protestach.

Dziesiątego dnia protestów Ogólnopolski Strajk Kobiet powołał Radę Konsultacyjną. W jej skład wchodzić będą ekspertki i eksperci z danych dziedzin, aktywistek i aktywistów z różnych dziedzin. Radzie postawiono dwa podstawowe zadania: uporządkowanie postulatów zebranych na protestach oraz wypracowanie praktycznych ścieżek wyjścia z obecnego kryzysu wywołanego rządami PiS-u.

Prawa kobiet to prawa osób LGBTQIA

Obszarów, którymi zajmuje się Rada jest trzynaście –  wśród nich „LGBT to ludzie”, nad którym pracować będzie między innymi KPH. Przedmiotem pracy zespołu eksperckiego, którego członkinią została Mirosława Makuchowska z KPH będą prawa osób LGBT. Głosy osób ze społeczności LGBT wyraźnie wybrzmiewają podczas demonstracji i nie mogą zostać niezauważone. Protestujące osoby LGBT aktywnie wyrażają swój sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego, którego konsekwencje odczują również lesbijki, kobiety biseksualne, queerowe, interpłciowe, aseksualne czy transpłciowi mężczyzni. W strajkach uczestniczy też dużo młodzież LGBT, której mamy obowiązek zapewnić lepszą przyszłość.

Eksperckie zespoły

Skład Rady Konsultacyjnej zaczyna się dopiero kształtować –  wciąż trwa do niej rekrutacja. Jednak już teraz należy stwierdzić, że Ogólnopolski Strajk Kobiet zaprosił do współpracy uznanych ekspertki i ekspertków wyróżniających się wiedzą i doświadczeniem. Członkiniami i członkami Rady zostały  m.in. Prof. Monika Płatek – wybitna polska prawniczka, Dorota Łoboda – prezeska fundacji Rodzice Mają Głos czy Katarzyna Bierzanowska – aktywistka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową.

Nic o Was bez Was

Gwarantujemy Wam, że Rada będzie pełnić rolę wyłącznie służebną w stosunku do Waszego głosu na ulicach. Powołujemy ją, bo o tym, co z prawami kobiet i co z tą Polską nie może decydować sama Fundacja OSK, ani Strajk Kobiet jako ruch społeczny. Dzieje się coś większego. Dzieje się coś wielkiego. Czujemy się w obowiązku zagwarantować Wam, że nic o Was bez Was, nic ponad naszymi i Waszymi głowami. I potrafimy to zrobić– zapewnia Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?