Wesprzyj KPH

Wróć

Dziękujemy adw. Karolinie Gierdal za jej pełną zaangażowania pracę przez ostatnie 4 lata

Karolina Gierdal, prawniczka Kampanii Przeciw Homofobii, po czterech lat współpracy, odchodzi z zespołu KPH. Współpracę z Kampanią Przeciw Homofobii rozpoczęła w 2017 roku  jako wolontariuszka grupy prawnej. Po kilku miesiącach dołączyła do zespołu pracowniczego KPH  jako młodsza prawniczka. Do jej obowiązków należało m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom zgłaszającym się do KPH, koordynacja grupy prawnej, wspieranie działań rzeczniczych i politycznych. 

Działalność Karoliny Gierdal ma szczególne znaczenie w dobie kryzysu praworządności, demokracji i naruszania praw człowieka. W roku 2020 została wybrana Adwokatką Roku w konkursie zorganizowanym przez Naczelną Radę Adwokacką oraz zajęła miejsce na podium konkursu Rising Stars w roku 2019. Dodatkowo, Karolina współtworzy kolektyw antyrepresyjny “Szpila”, organizowała pracę prawników i prawniczek zrzeszonych w sieć Tęczowych Prawników w czasie Tęczowej Nocy w sierpniu 2019.

Ma to, co powinno charakteryzować prawnika w dzisiejszych czasach – odwagę i przywiązanie do wartości. Walczy o respekt dla prawa i szacunek dla drugiego człowieka – tak napisała o niej adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram, laureatka Rising Stars w 2016 roku.

Dziękujemy Karolinie za jej pełną zaangażowania pracę. Jesteśmy dumni, że współtworzyła z nami KPH. Całym zespołem Kampanii Przeciw Homofobii z całego serca życzymy Karolinie samych sukcesów w salach sądowych i działalności na rzecz praw człowieka!

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?