Wesprzyj KPH

Karolina Gierdal – adwokatka KPH wśród prawniczek i prawników nominowanych do nagrody 9.edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020 organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska i Dziennik Gazeta Prawna.

Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra to organizowany od dziewięciu lat konkurs, w którym nagradzani są prawnicy i prawniczki wyróżniający się postawą społeczną, wiedzą oraz przedsiębiorczością realizujący najwyższe standardy świadczenia usług prawnych. Wśród nominowanych znalazło się 35 wybitnych prawników i prawniczek docenionych za kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych, wiedzę oraz umiejętność łączenia kariery zawodowej z pracą naukową. Wśród nagrodzonych znalazła się adwokatka Kampanii Przeciw Homofobii, Karolina Gierdal.

Adwokatka Karolina Gierdal współpracę ze stowarzyszeniem Kampania Przeciw Homofobii rozpoczęła w 2017 roku  jako wolontariuszka grupy prawnej, by po kilku miesiącach dołączyć do zespołu pracowniczego KPH. Do jej obowiązków należy m.in. udzielanie pomocy prawnej osobom zgłaszającym się do KPH, koordynacja grupy prawnej, wspieranie działań rzeczniczych i politycznych. Jako pełnomocniczka przed sądem reprezentowała m.in. twórców Atlasu Nienawiści dokumentujących skandaliczny proceder jakim są strefy wolne od LGBT, rodzinę małego Victora, którego mamy walczą o dokumenty dla chłopca oraz Fundację LGBT Business Forum w głośnej sprawie drukarza z Łodzi. Adwokatka KPH jest członkinią niezależna inicjatywa prawniczek i prawników prowadzących strategiczne postępowania sądowe – LGBT+Prawnicy. Gierdal współkoordynowała również pomoc prawną dla osób zatrzymanych podczas głośnych protestów 7 sierpnia, a w czasie demonstracji Strajku Kobiet wspólnie z kolektywem Szpila i ACK świadczy wsparcie prawne dla protestujących.

Karolina, gratulujemy!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?