Wesprzyj KPH

Na polskich portalach środowisk homoseksualnych brakuje informacji bieżących – mówili goście debaty w kawiarni prasowej Gazeta Cafe w Olsztynie.

Gazeta Wyborcza w Olsztynie:

Debata o stronach internetowych dla homoseksualistów
mart 2010-05-23, ostatnia aktualizacja 2010-05-23 18:15:28.0

– Większa aktywność gejów i lesbijek w internecie wynika z kilku czynników – uważa Marta Abramowicz, prezeska Kampanii Przeciw Homofobii. – Łatwiej tam spotkać kogoś, niż w rzeczywistości, jest mniejsze ryzyko odrzucenia, można też się ujawnić.

Jednak użytkownicy sieci uważają, że polskim stronom kierowanym do środowisk LGBT (gejów, lesbijek, transseksualistów) jeszcze wiele brakuje do tych, które powstają na Zachodzie. – Najczęściej są prowadzone nieprofesjonalnie – komentuje Wojciech Szot, autor bloga Abiekt.pl. – Zajmują się tym prywatne osoby. Brakuje redakcji z prawdziwego zdarzenia, która dba o to, żeby na portalu pojawiły się informacje, które zainteresują czytelników.

Jakich treści brakuje polskim homoseksualistom w internecie? Na przykład informacji o działalności gejowskich twórców, o książkach, płytach, filmach. Wciąż za mało jest również wiadomości o wydarzeniach dla nich organizowanych czy o tematach bezpośrednio ich dotyczących, np. jakichś prawnych zapisach, które mogą mieć wpływ na ich życie.

Ewa Meller, prawniczka KPH, zwracała uwagę, że w sieci nie można znaleźć również polskojęzycznych stron o kolorowych rodzinach – o jednopłciowych parach, które np. wspólnie wychowują dzieci. Tłumaczyła, że to dałoby lepszą możliwość osobom heteroseksualnym dowiedzieć się czegoś, jak funkcjonują, jakimi zasadami się kierują, jakie mają poglądy. A tym samym pomogłoby oswoić zjawisko, które dla wielu jest tabu lub nie godzą się na nie z powodu niewiedzy.

Spotkanie w Gazeta Cafe było częścią obchodów II Dni Równości, które organizowali: olsztyński oddział KPH, Scena Margines, biblioteka Planeta 11, Miejski Ośrodek Kultury i 4club.

mart

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl – www.gazeta.pl © Agora SA

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,7923757,Debata_o_stronach_internetowych_dla_homoseksualistow.html

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?