Wesprzyj KPH

Stop represjom i zastraszaniu – piszemy do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oraz Głównego Komendanta Policji Jarosława Szymczyka z wezwaniem do uwolnienia Margot z aresztu.

W piątek 7 sierpnia, sąd wydał kuriozalne postanowienie: przychylił się do zażalenia prokuratury i zdecydował o dwóch miesiącach tymczasowego aresztowania dla Margot, aktywistki queerowego kolektywu Stop Bzdurom. Aktywistka trafiła do aresztu w związku z zarzutami o napaść i zniszczenie homofobicznej furgonetki – tej samej, która bezkarnie od miesięcy krzyczy nam w twarz, że jesteśmy pedofilami. Zrobiła to, co chciała zrobić większość z nas, ale się bała – zaczęła bronić się na własną rękę, bo państwo i władza przestały nas chronić.

Uważamy, że użyte środki były nieadekwatne. Żądamy zwolnienia Margot z aresztu – stop represjom i zastraszaniu! Dołącz do nas, wezwij władze do uwolnienia Margot:

Panie Prokuratorze Zbigniewie Ziobro,
Panie Komendancie Jarosławie Szymczyk,

Nie zgadzam się na upolitycznione aresztowanie Margot, aktywistki kolektywu Stop Bzdurom, a użyte przeciwko niej środki uważam za nieadekwatne. Nie zgadzam się na represje i zastraszanie. Żądam bezzwłocznego zwolnienia Margot z aresztu!

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?