Z miłości do planety i jej mieszkańców: Dwa Borsuki wspierają KPH
Dwa Borsuki to dwuosobowa firma założona przez przesympatyczną parę – Wojtka i Sebastiana. W swojej szwalni na warszawskim Gocławku tworzą najwyższej jakości produkty. Kochają środowisko, więc ich wyroby są eko, zero waste i handmade. Kochają też ludzi, więc wspierają KPH.
Wojtek i Sebastian od zawsze lubili posługiwać się narzędziami. Prace ręczne czy samodzielne remonty nie stanowiły dla nich problemu. Jednak dopiero, gdy zaczęli spotykać się w 2017 roku, motywować siebie nawzajem i wspierać swoje pomysły, zaczęły pojawiać się ich wspólne projekty. Początkowo opierały się na szyciu dla znajomych i przerabianiu ich starych jeansów na plecaki. To dało im wiarę w to, że mogą spełniać się w szyciu na większą skalę. Wiara ta zapoczątkowała ich firmę, która od 2019 roku ratuje tkaniny przed wysypiskiem, a klientom i klientkom daje unikatowe produkty stworzone z pasją i dbałością o każdy szczegół. Wszystko zgodnie z ideą zero waste.
Ekologia przede wszystkim
Odpady krawieckie zazwyczaj nie są odpadami – są nowymi, dobrej jakości skrawkami, które nie znalazły zastosowania. Dwa Borsuki takie zastosowana znajdują.
Wierzymy w recycling, ale jeszcze mocniej wierzymy w upcycling, a więc w dawanie niepotrzebnym przedmiotom drugiego, ciekawszego życia.” – czytamy na ich stronie.
Upcycling realizują sami, w swojej pracowni i przy użyciu maszyn do szycia z drugiej ręki, również w ramach dawania przedmiotom nowego życia Wśród nowatorskich produktów Dwóch Borsuków znajdziemy: workoplecaki, nerki, torebki czy prawdziwy hit – woreczki na sprawunki zrobione z resztek firanek i ozdobione linorytem, które wypowiadają wojnę szkodzącym środowisku plastikowym siateczkom.
Wpólne działanie
Dwa Borsuki podkreślają, że najważniejsza jest dla nich współpraca – zarówno między nimi jak i między artystami i artystkami. Oni sami dzielą się obowiązkami – Wojtek segreguje tkaniny i układa je w kompozycje kolorystyczne, a Sebastian odpowiada za techniczną stronę projektów i pracę przy maszynach. Wzory i linoryty projektują czasem zaprzyjaźnione artystki i graficy, którzy współpracują z Borsukami. A skrawki materiałów lub nieaktualne już wzorniki pozyskiwują z zaprzyjaźnionych warsztatów tapicerskich i krawieckich. Takie wspólne działanie przynosi wspaniałe efekty i to nie tylko na polu zawodowym.
Wspieranie społeczności
W tym roku część zysku ze sprzedaży swoich produktów, Dwa Borsuki przekazują na Kampanię Przeciw Homofobii. Oprócz tego, dodają nasze tęczowe gadżety do każdego zakupu, a na swoje produkty przyszywają tęczowe metki.
Zapytani dlaczego zdecydowali się wesprzeć KPH mówią, że od dwóch lat biorą udział w Paradzie Równości, obaj są wyoutowanymi gejami, a spora część z ich znajomych to osoby LGBT.
Oni sami nie spotykają się na co dzień z nietolerancją lub agresją. Przyznają jednak, że życie w Warszawie zapewnia zupełnie inne podejście do akceptacji osób LGBT, a marsze w Białymstoku czy Lublinie uświadomiły im, że w niektórych mniejszych miastach sprawy mają się o wiele gorzej niż w stolicy. Chcą to zmienić, dlatego postanowili wesprzeć organizację, której ufają i która jest w stanie zapewnić pomoc psychologiczną i prawną osobom zmagającym się z homofobią i transfobią. Wybrali KPH, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.
Na koniec warto wspomnieć, że na hasło „KPH” obowiązuje 10% zniżki na rzeczy nieprzecenione.
Wesprzyj KPH i środowisko – kup sobie unikatowy produkt, który przyda Ci się na co dzień. Przesyłkę również otrzymasz zapakowaną oryginalnie i w duchu zero waste: www.dwaborsuki.pl
Borsuki, dziękujemy za Wasze wsparcie, zaufanie i woreczki na sprawunki, których używamy podczas zakupu warzyw na wspólne biurowe lunche.
Tagi
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.