Wesprzyj KPH

Przed nami kolejna odsłona wystawy KPH „Berlin – Yogyakarta”. Tym razem kilkanaście planszy, na których przedstawiona została historia prześladowań gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych przez nazistów podczas ich panowania w Europie, zostanie zaprezentowana w Rosji. Wernisaż organizowany przez Maximum odbędzie się 22 marca w hotelu Azymut w Murmańsku.

Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z dwóch kontynentów, podkreślając tym samym globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania jak i obowiązywania praw człowieka. Z nazwą Yogyakarty łączy się współczesna część wystawy, Berlinowi przypisany jest jej aspekt historyczny. Szkicuje on początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawia historię ich prześladowań przez nazistów.

Pomimo dyskryminujących ustaw i bezkarnej przemocy wobec osób LGBT w Rosji nasi koledzy i koleżanki aktywiści działają. Powiedzieli nam „Gdybyśmy się bali, nie moglibyśmy nic zrobić”. Podziwiamy ich odwagę i nieugiętą postawę. Przypominamy również, że przygotowana przez Kampanię Przeciw Homofobii wystawa „Berlin – Yogyakarta” została przetłumaczona na cześć języków i była pokazywana w 40 miastach w Polsce i zagranicą, w tym m.in. w dwóch rosyjskich miastach – Samarze i Archangielsku.

Wystawę „Berlin – Yogyakarta” można „zwiedzać”  on-line.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?