Wesprzyj KPH

Już tylko dwa dni dzielą nas od ogłoszenia wyników w tegorocznym plebiscycie Korony Równości. Nagrody uznawane za najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie można otrzymać w Polsce w wyniku działalności na rzecz społeczności LGBT+, zostaną wręczone podczas uroczystej gali.  Gala będzie transmitowana na żywo na Facebooku i kanale Youtube Kampanii Przeciw Homofobii 8 września (czwartek) od godziny 19:30

Korony Równości to nagrody uznawane za najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie można otrzymać w Polsce w wyniku działalności na rzecz społeczności LGBT+. Celem organizowanego przez KPH już po raz czwarty plebiscytu jest nagrodzenie osób, które przez ostatnie 12 miesięcy w sposób szczególny angażowały się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+. Szansę na zwycięstwo ma 6 z 18 osób nominowanych osób i grup w następujących kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media oraz Ludzie Internetu.

Kto wygra w tym roku?

Wśród nominowanych znaleźli się: Miłosz Przepiórkowski, Julia Sobczyńska i Kazik Strzelec w kategorii Zaangażowanie Społeczne, Instytut Równości, Fundacja Wiara i Tęcza oraz SEXED.PL w kategorii Równe Traktowanie, Monika Chabior, Krzysztof Śmiszek i Anna Maria Żukowska w kategorii Życie Polityczne, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Tolerado i  r.pr. Jakub Turski w kategorii Prawo, Piotr Jacoń, Justyna Suchecka i  Marta Warchoł w kategorii Media oraz  Mariusz Kozak, Daniel Kuczaj i Kacper Potępski w kategorii Ludzie Internetu.

Decyzja w rękach ludzi

Tym, co wyróżnia Korony Równości jest fakt, że o wygranej może zadecydować każdy. I to od momentu zgłaszania nominacji po udział w głosowaniu. W ten sposób wartość plebiscytu, jak i samej statuetki znacząco wzrasta – osoba, która ją otrzyma wie, że za decyzją o wygranej stoją tysiące osób  – wyjaśnia Slava Melnyk, dyrektor KPH.

Oglądaj galę na żywo

Transmisja live z gali wręczenia nagród w plebiscycie Korony Równości 2022 będzie dostępna na Facebooku oraz kanale Youtube stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii 8 września od godziny 19:30: Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?