Wesprzyj KPH

OUTfilm, jedyna queerowa platforma streamingowa, szykuje na czerwiec wyjątkową kolekcję filmów celebrujących różnorodność, tożsamość oraz walkę o prawa osób LGBTQI+. Od wzruszających opowieści o coming outach po refleksyjne eksploracje doświadczeń queerowych, filmy oferują rozrywkę, edukację i inspirację dla widzów przez cały Miesiąc Dumy i przez cały rok. KPH nawiązało współpracę z platformą.

Czerwiec to miesiąc, na który jedyny queerowy serwis VOD w Polsce, przygotował wyjątkową ofertę filmową, celebrującą różnorodność, tożsamość oraz walkę o prawa osób LGBTQI+. Jest to symboliczny okres obchodów Pride Month – Miesiąca Dumy, który jednoczy społeczności LGBTQI+ na całym świecie w świętowaniu tożsamości, wspólnoty oraz walki o równość i akceptację. W duchu tej radosnej i ważnej celebracji, OUTfilm prezentuje zbiór filmów, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale również edukują, promując równość, tolerancję i empatię.

Pride Month poprzedziła zaplanowana na 25 maja premiera kolekcji „Być sobą” – zbioru krótkometrażowych filmów, które skupiają się na życiu bohaterów i łamania zasad społecznych dot. płci, seksualności czy kobiecości. Antologia nagradzanych produkcji, która opowiada historie coming outu i akceptacji miłości.

Miesiąc Dumy rozpoczął się 1 czerwca premierą krótkometrażowej kolekcji „Oczami chłopaka”, w której śledzimy transformację chłopca w młodego mężczyznę i towarzyszące temu zmagania oraz chwile radości. Pragnienia budzące się do życia kształtują nie tylko jego własne postrzeganie, ale także sposób, w jaki jest oceniany przez innych.

Ale to nie koniec! W kolejnych tygodniach kolejne premiery, które w każdą sobotę czerwca dostarczą widzom jeszcze więcej wzruszeń, refleksji i inspiracji:

  • „Czego oczy nie widzą” (premiera 8 czerwca)
  • „Colour me Queer” (premiera 15 czerwca)
  • „Czystość” (premiera 22 czerwca)
  • „Odkrycia” (premiera 29 czerwca).

Przygotowany zbiór filmów oferuje różnorodne spojrzenia na doświadczenia życiowe osób queer, pokazując ich różnorodność i bogactwo, a także wyzwania, z jakimi się zmagają. OUTfilm jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno filmy, które rozbawią, jak i te, które poruszą do głębi. W obchodach Miesiąca Dumy jednoczy społeczność LGBTQI+, promując wartości tolerancji, równości i akceptacji.

Na OUTfilmie duma i otwartość na różnorodność to nie tylko kwestia jednego miesiąca. Platforma kontynuuje promowanie równości, akceptacji i tolerancji dostarczając najlepsze filmy i seriale przez cały rok.

OUTfilm to bezpieczne miejsce, gdzie widzowie znajdą równość, tolerancję i inspirację przez cały rok! Szeroki wachlarz filmów obejmuje filmy takie jak klasyka kina queerowego, latach 60-te przy muzyce Davida Bowiego „C.R.A.Z.Y.”, czy „Królową Chaosu” w lekki komediowy sposób przybliżającą tematykę aseksualności i lesbijskiej miłości, lub „Moja Rodzina Mnie Nienawidzi”, francuski dokument o najgorszej odsłonie homofobii, tej, która dzieje się wśród najbliższych.

W serwisie oferowane jest kino prosto z międzynarodowych festiwali filmowych. „Drifter” po światowej premierze w Berlinale dostępny jest na OUTfilmie, przedstawiając berlińską scenę gejowską i różne modele miłości w rytmie muzyki.

OUTfilm to również lekka rozrywka i liczne seriale takie jak „Być Albo Nie Być”, w którym Ander Puig („Szkoła dla elity”) wciela się w przejmująca rolę transseksualnego nastolatka lub „Wszystko Czego Pragniesz”, w którym śledzimy historię grupy przyjaciół odkrywających gejowski Berlin.


13 czerwca zapraszamy na „Movie night w KPH” – będzie czekać na Was popcorn, wygodna kanapa, ciekawy film i jeszcze ciekawsza dyskusja po nim. W kameralnej atmosferze naszego biura wyświetlimy film dokumentalny “Are You Proud?”. Projekcja filmu możliwa jest dzięki współpracy KPH z OUTfilm.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?