Wesprzyj KPH

Właśnie rozpoczął się Warsaw QueerWeek – tydzień pełen tęczowych wydarzeń w Warszawie! 13 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do nas na wieczór filmowy. Będzie czekać na Was popcorn, wygodna kanapa, ciekawy film i jeszcze ciekawsza dyskusja po nim.

W kameralnej atmosferze naszego biura wyświetlimy film dokumentalny “Are You Proud?”. Film ukazuje historię ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, osób aktywistycznych i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Mimo osadzenia w brytyjskiej historii, „Are You Proud?” porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ oraz innych praw człowieka i aktualnych zagrożeń, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.
Projekcja filmu możliwa jest dzięki współpracy KPH z OUTfilm – jedyną queerową platformą streamingową (patrz: Tęczowy czerwiec na OUTfilmie – pride’owa ramówka 2024). Dziękujemy za współpracę!
Po filmie zapraszamy na panel dyskusyjny, w którym wezmą udział osoby, które organizują marsze równości w różnych rejonach Polski. Porozmawiamy o tym, jak i dlaczego robi się pierwszy marsz w swojej miejscowości, co napędza osoby do lokalnego aktywizmu i organizacji marszu oraz jaką rolę pełnią marsze w miastach i miasteczkach.
W panelu dyskusyjnym wezmą udział:
Alef Wąchalskie (Ono/Jego) – Osoba Współprzewodniczącą Stowarzyszenia RównyBrzeg
Arek (on/jego) – znany na scenie drag jako Devora. Współorganizator queerowych wydarzeń oraz tegorocznego marszu w Piasecznie.
Mamy dla Was 15 miejsc, dlatego prosimy o wypełnienie formularza.

Wypełnij formularz

Miejsce: Biuro KPH, al. Jerozolimskie 99/40, Warszawa (klatka nr VI, pierwsze piętro, winda znajduje się na półpiętrze i prowadzą do niej schody)

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?