Wesprzyj KPH

W czwartek, 27 czerwca odbyło się spotkanie tęczowych rodzin z Marszałkiem Sejmu i liderem partii Polska2050, Szymonem Hołownią. Rodziny rozmawiały z Marszałkiem Hołownią o swoim życiu i o tym, jaki wpływ na ich sytuację ma brak regulacji dotyczących związków partnerskich.

W spotkaniu udział wzięły Karolina i Ola – mamy Olka i Jagny (@mamo_patrz), Michalina i Remigia, które spodziewają się dziecka, Anna (ma dziecko ze swoją partnerką), mama Patrycja z rodziną (@matki_polki_teczowe), posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa oraz przedstawicielki KPH – Joanna Skonieczna i Annamaria Linczowska.

Rozmawiałyśmy o tym, jak brak związków partnerskich wpływa na życie i na bezpieczeństwo rodzin w Polsce, a także o planowanych założeniach projektu ustawy o związkach partnerskich. Takich rodzin jak te, które wzięły udział w rozmowie, są w Polsce dziesiątki tysięcy. Rodziny pokazały dzisiaj, że tak jak Szymon Hołownia, najbardziej na świecie kochają swoje dzieci i zależy im na ich bezpieczeństwie. I tak samo, jak dla niego i jego wyborców i wyborczyń, ważne są wartości rodzinne. 

Przypominamy posłom i posłankom Trzeciej Drogi, że nie mają się czego bać – ich elektorat popiera związki partnerskie (84% – patrz: Związki partnerskie dzielą koalicję. Polacy zabrali głos) oraz rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieciom, które się w nich wychowują (75% – patrz: Sensacyjny sondaż: nawet wyborcy PiS za prawem do przysposobienia dziecka w parach jednopłciowych). 

Dzisiejsze spotkanie to kolejny etap planu działania KPH:

Panu Marszałkowi Hołowni dziękujemy za spotkanie i za otwartość na rozmowę. Mamy nadzieję na takie rozmowy w przyszłości, również w innych obszarach dotyczących równouprawnienia osób LGBT+. Doceniamy również, że barierki sprzed Sejmu nie zniknęły tylko symboliczne.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?