Wesprzyj KPH

Zgodnie z zapowiedziami Ministry ds. Równości – Katarzyny Kotuli – w przyszłym tygodniu mają zapaść kluczowe decyzje polityczne. We wtorek swoje posiedzenie klubu ma Polskie Stronnictwo Ludowe, które ma zdecydować o poparciu lub odrzuceniu projektu ustawy o związkach partnerskich jako projektu rządowego.

Zapraszamy media na konferencję prasową, która odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca o godz. 10:00 przed gmachem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (al. Ujazdowskie 1/3, Warszawa).

W konferencji udział wezmą:

  • ANNAMARIA LINCZOWSKA – koordynatorka ds. rzecznictwa i działań prawnych, Kampania Przeciw Homofobii,
  • HUBERT SOBECKI – członek zarządu, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza,
  • ANNA BŁASZCZAK-BANASIAK – dyrektorka Amnesty International,
  • KAROLINA I OLA, mamy Olka i Jagienki – tęczowa rodzina.

Chcemy wspólnie podsumować podjęte przez organizacje społeczne i społeczność LGBT+ działania rzecznicze, których celem było przekonanie polityczek i polityków PSL, w tym wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza do poparcia rządowego charakteru projektu. Raz jeszcze przedstawimy nasze argumenty i oczekiwania dotyczące tego, by nie zwlekać z wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, których przysposobienie wewnętrzne jest integralną częścią.

Potwierdzenie obecności na konferencji prasowej prosimy przesłać do Moniki Weryszko (Menedżerka PR i komunikacji, KPH) na adres media@kph.org.pl.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?