Wesprzyj KPH

Wróć

Super Girl Romantic Boys ambasadorami kampanii „Ramię w ramię po równość”

„Fobia oznacza strach, więc przestańcie się bać!” – apeluje Konstanty Usenko z Super Girl Romantic Boys do osób zmagających się z homo- i transfobią. Niecały miesiąc temu zespół wydał album „Osobno”. Teraz Romantiki dołączają do akcji społecznej KPH „Ramię w ramię po równość” dając tym samym wyraz solidarności z osobami LGBT, czyli lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi i transpłciowymi.

Super Girl Romantic Boys zostają ambasadorami akcji Kampanii Przeciw Homofobii w momencie, w którym PiS zamierza ograniczyć ustawą prawa osób żyjących w związkach jednopłciowych. Muzycy nie godzą się na taki stan rzeczy. Zdaniem wokalistki zespołu – Ewy Malinowskiej nie ma żadnych racjonalnych powodów, które tłumaczyłyby brak związków partnerskich w Polsce. Uważa, że jeżeli „dwie osoby się kochają, to mają prawo ze sobą być legalnie”. Jednocześnie dodaje, że wprowadzenie związków partnerskich będzie korzystne dla całego polskiego społeczeństwa, ponieważ doprowadzi do tego, że pary jednopłciowe będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe. Wtóruje jej frontman Romantików, którego bulwersuje to, że w polskich urzędach osoby tworzące pary jednopłciowe są traktowane jak obcy sobie ludzie. „Trzeba przełamywać klimat, który panuje w tym kraju” – twierdzi Konstanty, a Ewa dodaje – „Należy rozmawiać, cały czas. Do skutku”.

O tym, dlaczego tak istotne jest publiczne okazywanie solidarności z osobami LGBT przekonuje prezes Kampanii Przeciw Homofobii, Chaber –  „Takie osoby jak muzycy zespołu Super Girl Romantic Boys stanowią przykład otwartości i akceptacji.  Dzięki nim głos osób LGBT i tworzonych przez nie par jest o wiele bardziej słyszalny”. Jednocześnie Chaber podkreśla ogromną rolę rodzin i przyjaciół w dążeniu do równouprawnienia osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych.

Muzycy z zespołu Super Girl Romantic Boys to jedni z wielu ambasadorów akcji „Ramię w ramię po równość”, którzy publicznie okazali solidarność z osobami homo- i biseksualnymi oraz transpłciowymi. Akcję Kampanii Przeciw Homofobii wspierają m.in. Dariusz Michalczewski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska, Maffashion czy zespół Lao Che.

– – – –

„Ramię w ramię po równość” to organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest rozbudzenie w polskim społeczeństwie poczucia solidarności  z osobami  homo-, biseksualnymi oraz transpłciowymi. Przy wsparciu znanych i lubianych osobistości ze świata sportu, kultury i mediów, otwarcie deklarujących swoją solidarność z osobami LGBT, organizatorzy akcji pragną zachęcić Polki i Polaków do publicznego okazywania wsparcia osobom nieheteroseksualnym. Akcja jest realizowana m.in. dzięki wsparciu stałych darczyńców KPH oraz osób, które przekazują 1% podatku nad działania Kampanii Przeciw Homofobii. Dołącza do grupy współorganizatorów akcji – zostań stałym darczyńcą KPH lub przekaż 1% na KPH.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?