Wesprzyj KPH

Czas na równość małżeńską, nie tylko związki partnerskieRówność małżeńska trafia obok związków partnerskich na listę głównych postulatów KPH.

Kampania Przeciw Homfobii, przez lata kojarzona z walką o związki partnerskie, podjęła decyzję o uwzględnieniu równości małżeńskiej wśród kluczowych postulatów organizacji. Jest to odpowiedź na żądania płynące w kierunku władz ze strony osób LGBT, ich rodzin i bliskich.

Czas na równość małżeńską, nie tylko związki partnerskie. Słuchamy głosu społeczności, która chce obu tych rozwiązań w Polsce. Od teraz jest to również i nasz postulat – wyjaśnia Mirosława Makuchowska, kierowniczka Pionu Politycznego KPH.

Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, w których kochające się pary osób tej samej płci nie mogą się pobrać. Związki partnerski obowiązują w 25 krajach Europy, w tym m.in.  na Węgrzech i w sąsiadujących z Polską Czechach.  Równością małżeńską cieszą się obywatele i obywatelki 16 krajów, np. w katolickiej Irlandii i na Malcie.

 

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?