Raport na temat sytuacji społecznej osób LGBT za lata 2010-2011
Raporty dotyczace społecznej sytuacji osób LGB w Polsce są wydawane od 2001 r., średnio co dwa lata. Regularne wydawanie raportów pozwala na porównywanie danych oraz obserwację dynamiki zajwiska dyskryminacji wobec osób LGB i zmiany ich sytuacji społecznej. Ostatni raport został wydany w 2007 r i obejmował okres 2005-2006 r. Badanie na temat sytuacji społecznej osób LGBT w Polsce za lata 2010-2011 dotyczy wielu obszarów życia społecznego m.in.: miejsce pracy, szkoła/uczelnia, służba zdrowia, kontakty z urzędami publicznymi, przedstawicielami kościołów, stosunkami sąsiedzkimi, relacjami rodzinnymi. Badane są również kwestie związane m.in. z pozostawaniem w związku oraz jego długość, relacje towarzyskie, wychowywanie dzieci itp.
Raport o sytuacji społecznej osób LGBT za lata 2010-2011 będzie kolejnym z serii raportów wydawanych średnio co dwa lata.
Nowym elementem tej edycji badania jest rozszerzenie grupy badanej o osoby transpłciowe (transseksualne, tranwestytyczne, transgenderowe). Działania te będą prowadzone we wsółpracy z Fundacją Transfuzja, zajmującej się przeciwdziałaniem dyskryminacji i nietolerancji osób transpłciowych.
Raport zostanie wydany w formie papierowej w języku polskim i angielskim oraz w formie elektronicznej dostępnej na stronach partnerów projektu.
Realizatorzy projektu:
- Kampania Przeciw Homofobii
- Lambda Warszawa
- Transfuzja
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji im. Stefana Batorego oraz ILGA Europe.
Odwiedź stronę projektu: www.badanieLGBT.pl
„
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
15.10.2024
Zorganizuj Queerowe Kino z KPH! Pokaz filmu o osobach LGBT+ w Twoim mieście
-
14.10.2024
Akademia Rzecznictwa Politycznego za nami
-
14.10.2024
Wartości rozświetliły centrum Warszawy! Ruszyła kampania społeczna „Filary Tolerancji”, której jesteśmy organizacją partnerską!
-
09.10.2024
Służba Więzienna powoła zespół, który zbada sytuację osadzonych osób transpłciowych
-
05.10.2024
Sprawy o ustalenie płci będą traktowane priorytetowo. Minister Bodnar podpisał rozporządzenie, o które zabiegało KPH
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.