Wesprzyj KPH

Raporty dotyczace społecznej sytuacji osób LGB w Polsce są wydawane od 2001 r., średnio co dwa lata. Regularne wydawanie raportów pozwala na porównywanie danych oraz obserwację dynamiki zajwiska dyskryminacji wobec osób LGB i zmiany ich sytuacji społecznej. Ostatni raport został wydany w 2007 r i obejmował okres 2005-2006 r. Badanie na temat sytuacji społecznej osób LGBT w Polsce za lata 2010-2011 dotyczy wielu obszarów życia społecznego m.in.: miejsce pracy, szkoła/uczelnia, służba zdrowia, kontakty z urzędami publicznymi, przedstawicielami kościołów, stosunkami sąsiedzkimi, relacjami rodzinnymi. Badane są również kwestie związane m.in. z pozostawaniem w związku oraz jego długość, relacje towarzyskie, wychowywanie dzieci itp.

Raport o sytuacji społecznej osób LGBT za lata 2010-2011 będzie kolejnym z serii raportów wydawanych średnio co dwa lata.

Nowym elementem tej edycji badania jest rozszerzenie grupy badanej o osoby transpłciowe (transseksualne, tranwestytyczne, transgenderowe). Działania te będą prowadzone we wsółpracy z Fundacją Transfuzja, zajmującej się przeciwdziałaniem dyskryminacji i nietolerancji osób transpłciowych.

Raport zostanie wydany w formie papierowej w języku polskim i angielskim oraz w formie elektronicznej dostępnej na stronach partnerów projektu.

Realizatorzy projektu:

  • Kampania Przeciw Homofobii
  • Lambda Warszawa
  • Transfuzja

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji im. Stefana Batorego oraz ILGA Europe.

Odwiedź stronę projektu: www.badanieLGBT.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?