Wesprzyj KPH

Jak poinformował Kampanię Przeciw Homofobii kolektyw Stop Bzdurom 1 października doszło w Warszawie do próby wepchnięcia członka kolektywu, Lu pod tramwaj. Aktywista otrzymał już wsparcie psychologiczne i pomoc prawną. KPH prosi świadków i świadkinie zajścia o kontakt mailowy: prawo@kph.org.pl

Zgodnie z informacją przekazaną KPH przez kolektyw Stop Bzdurom w czwartek, 1 października doszło w Warszawie do próby wepchnięcia członka kolektywu, Lu pod tramwaj. Lu jest bezpieczny, ale w ciężkim stanie psychicznym. Kampania Przeciw Homofobii zorganizowała aktywiście wsparcie psychologiczne, które zostało udzielone przez fundację RegenerAkcja oraz udzieliła pomocy prawnej.

Byłeś/aś świadkiem? Skontaktuj się z KPH

Aktualnie grupa prawna KPH kierowana przez adw. Karolinę Gierdal zajmuje się pozyskaniem jak największej ilości informacji dotyczących zajścia w celu złożenia zawiadomienie na policję. Osoby, które były naocznymi świadkami próby wepchnięcia Lu pod tramwaj lub posiadają jakiekolwiek informacje nt. zajścia, proszone są o kontakt z KPH: prawo@kph.org.pl. Kampania Przeciw Homofobii jest również  w kontakcie z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie,  który jest aktywnie zaangażowany w poszukiwanie materiałów dotyczących zdarzenia.

Apel Lu do nas wszystkich

Na facebooku Stop Bzdurom wczoraj wieczorem (1 października) został opublikowany wpis Lu i jego apel:

Hej osoby, bardzo potrzebuję Waszej uwagi i Waszego działania. Ktoś mnie dzisiaj wepchnął pod tory tramwajowe. Uprzedzając pytania – nic nie pamiętam, zareagował maszynista, nie jestem teraz sam, fizycznie nic mi nie jest. Natomiast: Strasznie się boję poruszać. Strasznie się boję cokolwiek teraz zrobić. Strasznie się boję tak w ogóle. Bardzo potrzebuję wiedzieć, że nie jestem teraz sam. Tak na dużą skalę. W sensie, ktoś próbował mnie dzisiaj zabić? Czy za to, że mam nieco rozpoznawalny pyszczek? Za tęczowe przypinki na plecaku? Po prostu? Nie wiem, ale po prostu strasznie bym nie chciał umrzeć, tym bardziej na czyichś warunkach. Więc bardzo Was proszę, radykalizujcie się i pomóżcie. Proszę Was strasznie, jeśli macie siłę i przestrzeń, to zróbcie proszę cokolwiek. Dla queerów, dla klimatu, dla uchodźców, dla osób niepełnosprawnych, dla kobiet, dla czegokolwiek, co jest Wam bliskie. Proszę, bardzo Was potrzebuję.

Nigdy nie będziesz szła sama           

Jednocześnie chcemy poinformować wszystkich, że standardowa procedura, gdy ktoś informuje o przestępstwie, polega na założeniu, że jest ono prawdziwe i poszukiwaniu informacji, które pomogą określić czy rzeczywiście do niego doszło. Lu jest członkiem naszej aktywistycznej rodziny, a my w myśl zasady „nigdy nie będziesz szła sama” nie opuszczamy tych, którzy wspólnie z nami walczą o równe prawa dla społeczności LGBTQ – oświadcza Kampania Przeciw Homofobii

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?